Autentificare    Forum    Căutare    FAQ
Medicland

Pagina 685 din 687 [ 13727 mesaje ] Du-te la pagina Anterior  1 ... 682, 683, 684, 685, 686, 687  Următorul

Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: MURAT YILDIRIM
 Mesaj Scris: Lun Mar 27, 2017 4:43 pm 
Neconectat

Dragele mele tot untr un intervi Murat spune .Pt. rolul de medic a stat si dormit in spital o luna ca sa se pregateasca pt. rol,si atunci in treb ,cu mis ce a facut unde a lasatosi cu cine ca nu stie sa vorbeasca.Deci cred ca nu stau in preuna,si ca nunta a fost un film pt.promovarea traditilor Marocanesi Turcesti si sa o scape pe Tuba de Onur ca nu mai vroia sa divorteze dupa aparitiea la Londra si conferinta. Voi ce credeti ca eu nustiu ce sa mai cred.

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Mar 27, 2017 5:28 pm 
Neconectat

Cred ca nici in cele mai negre visuri ale sale, Murat nu a crezut ca va ajunge de rasul fanilor, daca si cei arabi au inceput sa-l ironizeze, ce sa mai zic......
Referitor la postarea Mariei, faptul ca a stat in spital o saptamana, dovedeste ca este profesionist, isi iubeste si respecta meseria, nu vrea sa dea rateuri in rolurile pe care le interpreteaza, mai putin in rolul de sot a lui miss. Nu inteleg si pace, cum poate sa stea langa ea. Burcin era cu 10 clase peste ea, totusi fanii nu au acceptat-o. Despre miss... fara cuvinte.

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Mar 27, 2017 8:51 pm 
Neconectat

maria1943 scrie:
Dragele mele tot untr un intervi Murat spune .Pt. rolul de medic a stat si dormit in spital o luna ca sa se pregateasca pt. rol,si atunci in treb ,cu mis ce a facut unde a lasatosi cu cine ca nu stie sa vorbeasca.Deci cred ca nu stau in preuna,si ca nunta a fost un film pt.promovarea traditilor Marocanesi Turcesti si sa o scape pe Tuba de Onur ca nu mai vroia sa divorteze dupa aparitiea la Londra si conferinta. Voi ce credeti ca eu nustiu ce sa mai cred.

Filmarile la Sonsuz ask s-au terminat inainte de a o cunoaste Murat pe Imane. De fapt s-au terminat inainte de emisiunea aceea la care au participat Murat si Tuba. Dupa emisiunea aceea Murat a plecat in SUA la aniversarea lui Nineli( cred ca pe 7 octombrie ) apoi a fost ziua lui Imane pe 22 oct iar Murat nu a participat si cred ca nici nu visa ce o sa i se intample in mai putin de 10 zile .Totul s-a intamplat la scurt timp dupa serata lui Erdo din 29-30 oct. Eu asa imi amintesc si cred ca si serata si Erdo au avut un rol in casatoria fara logica a lui Murat.

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Mar 27, 2017 8:54 pm 
Neconectat

maria1943 scrie:
Citi pe fecebook un interviu de Mirat ca ii multumeste lui dumnezeu ca ia trimisao pe miss si sa iubesc si ea face mari sacrifici pt.el ca sta intro camera la hotel ore in sir cand el e la filmari.Deci concluziea mea este ca nu au casa si ca nu stau in preuna.Alfel ar sta acasa dece la hotel ?astea mint de ingheata apele.

Poate filmarile nu sunt in Istanbul si ea l-a urmat acolo asa ca sta la hotel cu el.
Nu cred ca Murat nu are macar inchiriat un apartament in Istanbul.

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Mar 27, 2017 9:02 pm 
Neconectat

Ce parere aveti de acest interviu ? L-am preluat de pe facebook.
, ÎNTOTDEAUNA MĂ VOI LUPTA CU EI
Rep-S-a discutat mult în urma căsătoriei lui cu Imane. Dar asta nu a fost de ajuns, de când a început moderarea emisiunii,,Cine vrea să fie milionar ?" criticile au început...Murat Yildirim fiind actor a apărut pe micrul ecran în emisiunea Beyaz Show, dar nu a fost transmisă. Acum mulți ani în urmă, l-am întâlnit pe Murat în timpul filmărilor de la ,,Durerile toamnei". Dar atunci nu am putut să exprim cât îl apreciez....Nu am avut cum să nu observ cum a filmat ore în șir, pe o vreme foarte rece, niște scene dificile. El își lua munca în serios. De-a lungul anilor am văzut și filmele lui și spectacolele de televiziune , chiar dacă de multe ori priveam doar cu coada ochiului. Jocul său a fost foarte bun ceea ce a atras de-a lungul anilor foarte mulți spectatori.
Serialele în care a jucat au devenit fenomenale. Pentru o parte a audienței, filmele au stârnit un mare interes. Fiind inginer ca educație, în profesia de actor el a pășit ferm. Dar acum câteva luni, Murat Yildirim și iubita lui marocană Imane Elbani au apărut pe agenda tuturor. Am fost surprinsă, de ce se exagerează atât, pentru un bărbat căsătorit. Dar cred că au fost în minoritate cei care au gândit ca mine. Apoi el a devenit prezentatorul emisiunii ,,Cine vrea să fie milionar ?" în locul lui Selçuk Yöntem ... El a devenit gazda noastră în fiecare săptămână.
Dar criticile au început iar, dar eu, sincer, nu le mai înțeleg. În final era interesul concurenților să pună punct. În această săptămână cu ocazia filmului Sonsuz Aşk, ne-am întâlnit la Wyndham Grand Hotel. În hotel când turiștii străini l-au văzut au strigat :Aaa, Murat...și l-au înconjurat. El nu a refuzat pe nimeni, a fost politicos cu toți. În acest film, el joacă rolul unui doctor, profesor neurochirurg împreună cu Fahriye Evcen. Să joci un tânăr celebru nu este un lucru ieșit din comun. El are 38 și înainte de 2000 a avut succes în profesia sa. Știe tot ce trebuie despre doctori având prieteni alături de el. Când a apărut am început interviul.
Rep-Ce fel de relație ai cu doctorii în viața reală?
Murat-Buna. Cel mai bun prieten al meu e doctor. Asta e tot ce stiu,profesional, nu pot să spun cum trebuie să fie un doctor sau cum nu. Dar niciodată nu mi-a plăcut să fiu ceva nesemnificativ. Oricum pentru a fi capabil să joc acest rol a trebuit să studiez anumite lucruri din munca doctorilor. Am fost ajutat de doctorul Murat Aksoy, Allah să îi dea sănătate. El mi-a permis să asist și la o operație.
Rep-Cum a fost experiența?
Murat- În primele 15 minute a fost rău. Abia atunci am început să înțeleg doctorii...pentru asta trebuie să îndepăttezi stresul în operație. Ei deja stiu ce au de făcut. După o vreme, puteam si eu să privesc, să îmi dau de o parte sentimentele. Nu am fortat doctorii să astepte, am incetat să mă mai uit la pacient si apoi a fost un pic mai ușor și pentru mine.
După SONSUZ AŞK să vorbim despre dragoste...te-ai căsătorit de curând...Căsătoria poate fi o intrebare mult așteptată in agenda. Ce spui?
Murat-Ca să fiu sincer, eu i-am trimis soției mele pe instagram o inimioară. Și din clipa aceea toată lumea a aflat de noi. La vremea aceea a fost chiar un comentariu cum că,, Legăturile nu trebuie aduse în fața tuturor" Este bine spus, dar atunci noi nu am expus nimic la vremea aceea, trecuseră deja 6 luni decând noi comun icam impreună. Și eu de asemenea am pus o fotografie cu eticheta,, Nu vă îngrijorați, noi nu imformăm pe nimeni despre legătura noastră".
Rep- Dificultățile...cum vă descurcați cu ele?
Murat-Sincer este foarte greu să trăiești cu persoane rele cu o atitudine reavoitoare. Cu aceștia eu mă voi lupta cât de mult este posibil. Dar pentru mine,pentru noi acest lucru nu este important, nu contează. În acest stadiu al existenței orice energie pozitivă se luptă cu cea negativă. De asemenea chiar dacă nu suntem acolo, ea continuă. Priveste la desene...legătura dintre animalele care se luptă ori de câte ori se văd. Asa este si intre oamenii din fiecare țară. Atunci te întrebi, ce poate fi bun?? "

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Mar 28, 2017 12:44 pm 
Neconectat

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Mar 28, 2017 12:48 pm 
Neconectat

In interviu, mi'a atras atentia ca spune ca el cu miss comunicau :lol: de 6 luni...asta daca traducerea e corectă. Pai da, ne-am dat si noi seama ca ei se cunosteau doar de pe retele si de pe skype , probabil :lol: ...comunicau online cu google translate :lol:
Iar daca vrea sa spună ca se vedeau de 6 luni, minte de îngheață apele :P .

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Mar 28, 2017 4:59 pm 
Neconectat

mihaela scrie:
In interviu, mi'a atras atentia ca spune ca el cu miss comunicau :lol: de 6 luni...asta daca traducerea e corectă. Pai da, ne-am dat si noi seama ca ei se cunosteau doar de pe retele si de pe skype , probabil :lol: ...comunicau online cu google translate :lol:
Iar daca vrea sa spună ca se vedeau de 6 luni, minte de îngheață apele :P .

Bună seara...Chiar dacă nu scriu prea des pe acest forum, aducându-mi traducerile pe aici, mă văd obligată să adaug câteva observații pertinente. Interviul nu are cum să fie corect tradus atâta timp cât nu putem citi publicația respectivă in original. Revista nu a fost publicată pe rețelele de socializare decât sub forma unei fotografii cu un scris mărunt imposibil de descifrat. Forumul rusesc a tradus ceva, mai mult o povestire a reportajului și părțile pe care rusoaicele le-au considerat interesante. Eu am fost bucuroasă să traduc si acest puțin care exista, dar eram constientă de greșelile existente. Au apărut bucățele de traduceri , după care articolul intreg.
Cât despre văzutul celor doi înainte cu sase luni, nu stiu ce să spun...in traducere era scris că au comunicat timp de șase luni...Asta nu inseamnă că s-au și văzut. Sper că nu am deranjat pe nimeni cu intervenția mea...O seară frumoasă!

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Mar 28, 2017 6:15 pm 
Neconectat

Buna seara!
Taniusa, eu nu am stiut ca traducerea e facuta de tine! Oricum, intentia mea nu era de a jigni pe cel care a tradus, indiferent cine era acesta.
Stiu si eu ca e f greu sa se traducă exact , de aceea am scris ca e posibil sa nu fie fix cuvantul comunicat.
Îmi cer scuze, nu am vrut sa te supăr, mai ales ca eu iti sunt recunoscătoare pt toate traducerile făcute! !

O seara frumoasa tuturor!

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Mar 28, 2017 7:40 pm 
Neconectat

mihaela scrie:
Buna seara!
Taniusa, eu nu am stiut ca traducerea e facuta de tine! Oricum, intentia mea nu era de a jigni pe cel care a tradus, indiferent cine era acesta.
Stiu si eu ca e f greu sa se traducă exact , de aceea am scris ca e posibil sa nu fie fix cuvantul comunicat.
Îmi cer scuze, nu am vrut sa te supăr, mai ales ca eu iti sunt recunoscătoare pt toate traducerile făcute! !

O seara frumoasa tuturor!

:P :P :P Nu am luat-o ca pe o jignire si nu am de ce....Am vrut să lămuresc cum stăm cu traducerea...în rest, fiecare avem simpatiile și antipatiile noastre legate de actori, de activitatea lor artistică sau mai puțin artistică.
Somn ușor :!: :!: :!:

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Apr 02, 2017 1:48 pm 
Neconectat

Buna ziua.

Nu inteleg tot ce se scrie, insa cred ca Murat va fi tătic.
http://m.milliyet.com.tr/murat-yildirim ... n-2424913/

Am mai citit si ieri acest lucru pe undeva, dar am zis ca poate e păcăleală de 1 aprilie :).

Daca e adevarat, ii urez sa aibă un copil frumos ca el , talentat tot ca el si sa fie sănătos! Sigur el e f bucuros, fiindca isi dorea demult un copil.

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Apr 02, 2017 2:04 pm 
Neconectat

În saptamana 24-30 martie, Sonsuz Ask a fost pe primul loc in Box Office Turcia .
Nu am reusit sa postez captura de ecran, pun direct linkul.

https://boxofficeturkiye.com/

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Apr 02, 2017 2:30 pm 
Neconectat

Între timp, Murat s-a apucat de un nou film, Primul sarut, care va avea premiera in decembrie.

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Apr 02, 2017 4:31 pm 
Neconectat

miss a programat nașterea copilului exact la un an de la căsătorie,este cadoul ei pentru ziua lui din 13.04. sunt o familie tipic musulmană tradițională,nuntă urmată imediat de copil,apoi,miss are 35 ani în acest an și este destul de măricică,vizita lui miss în Egipt a fost pentru a merge la medicul lui sora Fadwa să facă un consult și să vadă dacă este însărcinată,s-au adunat toate trei și au decis strategia viitoare,se anunță sarcina,se va cumpăra o casă în stil arab,adică,cu multe camere mari de poți întoarce mașina unde vor locui toate arăboaicele după nașterea copilului,uite că sarcina oprește marea carieră a acestei miss,dar totuși nici miss și nici sora nu au anunțat nimic pe acest subiect,nu trebuia nici Murat să spună ceva până la vreo 3 luni,el spune că este ceva de vreo câteva săptămâni,nu știe exact....

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Apr 03, 2017 9:51 am 
Neconectat

fanele din Georgia anunță că Murat va face un film la ele cu actorul Nino,despre sarcină ele nu cred,spun că este o știre interpretată greșit în urma interviului lui murat unde spunea că nu poate fi o căsnicie fără copii,de fapt nu a apărut nimic nici la miss și nici la sora fadwa despre acest eveniment,sigur vor apărea mai multe știri,această veste în familia lui miss se va lăsa cu o mare petrecere specifică arabilor la aceste vești,dacă are să mai fie și băiat,atunci s-a scos murat,a făcut alegerea cea bună!

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Apr 04, 2017 6:27 am 
Neconectat

farsă de 1 aprilie vestea cu moștenitorul,s-a alarmat presa după interviul lui Murat.

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Apr 04, 2017 7:02 am 
Neconectat

Da am citit si eu pe fecebook ca Nurat a desmintit,desi putea fi adevaret ,el iubeste foarte nult copii si sia dorit din todea una. Situatiea este oricum penibila ,miss se tine dupa el la filmari,o sa il sufoce ,o,u mai vrea uneori sa fie mai liber.oare nu sa simte jenata sa stea mereu in spatele lui? eu iam vazut intro piza la o reclama si nici unul din ei nu aveau verighetele pe deget,ba chiar siau aranjat mainile deasa natura sa se vada.La ei te astepti la multe surprize ,omtrai si om vedea ce se mai intampla.

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Apr 10, 2017 6:41 am 
Neconectat

Printre ultimele ispravi ale lui Murat. Noi speram sa se trezeasca, iar el ...
https://www.youtube.com/watch?v=PFOEMEdFw2I

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Apr 10, 2017 12:42 pm 
Neconectat

Am vazut si eu clipul pe facebook.Ca miss gandeste si actioneaza ca un copil, nu ma surprinde. Dar de la Murat aveam alte asteptari.Cum poate sa-i permite sa posteze astfel de clipuri ? Parca ar fi copii de gradinita.Sunt puerile, ea crede ca sunt amuzante, dar nu sunt, oricum au dat in mintea copiilor, cum spune o veche vorba de la noi.Dezamagire, dupa dezamagire... dar ce sa facem ?

Sus 
 Mesaj Scris: Joi Apr 20, 2017 11:19 am 
Neconectat

Hristos a Înviat!sănătate și multă liniște sufletească la toată lumea.Murat datorită lui miss este penibil la orice apariție,cu fosta subiectul copil a fost și s-a terminat la un moment,în prezent subiectul are o altă conotație,miss îl anunță pe Murat de orice schimbare hormonală a ei și el declară totul presei,este tânăr însurat a doua oară și are numai 38 ani,totul este nou pentru el,săracul,abia la următoarea soție va ști mai multe!miss mai bine ar fi mai atentă la cum arată că tot stă toată ziua numai la saloane de înfrumusețare și apare în lume cu unghiile rupte,la cina ocazionată de terminarea ultimului film a apărut așa,la Bursa unde a fost lansarea cărții dr. Said toți erau îmbrăcați decent,miss era cu o bluză înflorată pe care o tot lăsa pe umeri sau o ridica până-n gât,vrea arăboaica să arate ceva,dar nu are ce,este în spatele tuturor actrițelor turcoaice,păcat de Murat că și-a ales așa o femeie.

Sus 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  

Pagina 685 din 687 [ 13727 mesaje ] Du-te la pagina Anterior  1 ... 682, 683, 684, 685, 686, 687  Următorul