Autentificare    Forum    Căutare    FAQ
Medicland

Pagina 686 din 686 [ 13707 mesaje ] Du-te la pagina Anterior  1 ... 682, 683, 684, 685, 686

Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: MURAT YILDIRIM
 Mesaj Scris: Mar Mai 02, 2017 5:07 am 
Neconectat

M-am distrat copios, la acest interviu.Nu-mi inchipuiam ca por sa exagereze asa de mult, ca sa nu zic sa minta. Murat & Imane Yıldırım - INTERVIU-
Murat Yıldırım:,,Aș fi găsit-o pe Imane, indiferent unde ar fi fost în lume."
Murat Yıldırım unul dintre cei mai importanți și iubiți actori turci., căruia nu prea îi place să fie în centrul atenției cu viața privată, ci doar să o păstreze pentru el. Atunci când s-a îndrăgostit totul a devenit mult mai interesant, îndrăgostindu-se de regina frumuseții din Maroc, Imane Elbani. Nunta lor a fost văzută de toată Turcia, dar doar acum veți auzi întreaga lor poveste.
Suntem la Sultanahmet ...Primăvara ni se arată, iar soarele ne încălzește sufletele. Stăm alături de Murat Yıldırım și soția sa Imane Elbani în grădina hotelului ,,Four Season Hotel", înconjurați de flori colorate în timp ce ne sorbim cafeaua. Ei se țin de mână privindu-se în ochi....uitându-se unul la altul, mici atingeri afectuoase, trăindu-și dragostea doar pentru ei. Cei ce stau în fata mea, sunt un cuplu fericit. Îmi amintesc, parcă era ieri, că am fost martori la înflorirea acestei dragoste. Președintele Recep Tayyip Erdogan și soția sa Emine Erdogan au cerut-o de la tatăl ei pe Imane Elbani on-line. De emoția lui Yıldırım, ezitările lui Imane îmi aduc aminte foarte bine; obiceiurile din Turcia și din Maroc cât și cerutul în căsătorie, deși celebri s-au purtat ca doi oameni obișnuiți, îndrăgostiți. După toate acestea dragostea lor a fost încununată de cele două petreceri de nuntă foarte pitorești. ...Yıldırım este unul dintre cei mai importanți actori ai țării noastre și Imane o fost regină a Frumuseții din Maroc. Dragostea și căsătoria lor a fost unul dintre cele mai speciale evenimente ale anului trecut...Pentru prima dată evoluția evenimentului a fost prezentat de tânărul cuplu.
R-Dragostea pe care o aveți unul pentru celălalt este ceva ce simți doar uitându-mă la voi. Tu cum îl strigi pe Murat Bey?
IE-În turcia este o expresie de genul,,Canım, bir tanem", dar eu vreau să îl strig într-un mod diferit, de exemplu ,,Bebeğim".
R-De când te-ai căsătorit locuiești în Istanbul. Cum descrii sentimentele pe care le trăiești în această țară.
IE-Locuiesc în Istanbul de patru luni. Au fost patru luni minunate. Turcia este o țară frumoasă. Verdele și albastrul de aici sunt minunate, este un loc fantastic. Înainte , am fost aici de trei ori și de fiecare dată am avut aceleași sentimente. Întotdeauna mi-am spus că Istanbulul este locul în care aș vrea să trăiesc. Acum suntem în Sultanahmet, care este într-adevăr un loc vrăjit.
R- Poți, te rog, să ni-l descrii pe Murat Bey?
IE-Extrem de politicos, sensibil, bineînțeles foarte frumos, o persoană respectuoasă și minunată.
R- Ce trăsătură a lui te-a influențat cel mai mult?
IE-Este o persoană foarte atentă/ căruia îi pasă.El mă tratează ca pe propiul lui copil. Asta îmi place foarte mult.
R-Sunt curioasă în legătură cu ziua primei întâlniri .Ce te-a atras prima dată?
IE-Prima dată când ne-am întâlnit, am simțit că este diferit.El este un gentleman. Ne-am întâlnit la Londra.
MY-Pentru niște probleme legate de afaceri, aveam două variante Los Angeles și Londra, dar un prieten mi-a spus că la Londra este mult mai bine. Am mers la Londra. Două săptămâni mai târziu, printr-un prieten comun, ne-am întâlnit la o cafenea. Era o atmosferă prietenească. Nu am devenit iubiți imediat. Dar cum ne-am cunoscut mai bine, cum ne-am îndrăgostit.Bineînțeles că la prima întâlnire, am fost impresionați unul de celălalt.Oricum totul a evoluat și s-a transformat în dragoste și continuăm să ne descoperim unul pe celălalt.
ACEASTA ESTE SOARTA
R-Veniți din culturi diferite, vorbiți limbi diferite. În timp ce este destul de greu să creezi o relație între persoane ce vorbesc aceeași limbă, cum vă descurcați să realizați asta ca iubiți, ca soț și soție?
MY-Avem un prieten apropiat care este din Georgia. Noi ne înțelegem în limba engleză.Asta ține de energie/ chimie, atât timp cât cele două inimi se înțeleg, diferențele de cultură. diferențele de limbă nu mai contează.Noi putem să ne creăm un mediu fericit. Persoanele care sunt de aceeași cultură sunt vecinii noștri, cineva cu care ai crescut. ori cineva cu care nu ai nimic de a face.O persoană poate fi din din altă parte a lumii , dar a cărui inimă bate la fel cu a ta, , care simte la fel, căreia îi plac aceleași lucruri, care se supără din aceleași motive.Este mult mai bine să fii alături de o astfel de persoană.Asta s-a întâmplat cu mine și cu Imane. Așa cum poți comunica cu cineva fără să îi adresezi măcar un cuvânt, cam așa suntem și noi. Oriunde ar fi fost în lumea asta, aș fi găsit-o.
IE-Faptul că venim din culturi diferite nu are nicio importanță. Noi suntem legați emoțional.
MY-Asta este SOARTĂ.
R-Este corect dacă zic că v-ați îmbogățit viețile unul celuilalt?
MY_Absolut. Ea mi-a dat totul și eu, la fel.
NU CAUȚI DRAGOSTEA. EA VINE CUM VREA EA.
R-Ce înseamnă familia pentru tine.
MY-Familia este ceva stabilit. Să vii pe lume este soarta ta, să îți faci o familie este soarta pe care ți-o faci singur.Este o diferență imensă între faptul că atunci când devii mamă și tată devii o familie, dar și când te căsătorești devii tot o familie.Este o dorință a oricărei persoane, dată de la Dumnezeu. Tot ceea ce îți dorești, El îți va da. Dacă dorești să pleci într-o călătorie, drumul devine posibil.Totul are legătură cu SOARTA. Familia este ceea ce tu înfăptuiești și este doar o parte din soartă. Acesta este motivul pentru care implică toată viața ta, pentru că este un eveniment foarte important care te va afecta toată viața, chiar și după viață, dacă tu crezi în asta. Vorbind despre persoana mea, nu este ceva ce am căutat în mod special. Nu am căutat această situație ca să fiu la modă. Întotdeauna am spus că se va întâmpla într-o zi. Am lăsat în voia Domnului ca să îmi aducă persoana potrivită care va începe viața cu mine. Dacă va fii să fie, se va întâmpla. Dacă aș fi privit altfel lucrurile, probabil m-aș fi îndrăgostit mai demult, posibil, m-aș fi căsătorit, dar asta nu era calea cea bună. Dar întotdeauna am considerat că se va întâmpla la momentul potrivit și așa a fost.
R-Nunta a fost conform tradiției marocane. Intrarea la petrecere în acel Tefur a atras multe glume numindu-l lighean. V-a supărat asta?
MY-Asta a supărat-o foarte mult pe soția mea și implicit și pe mine. A fost o insultă la adresa ei, a familiei ei și culturii ei. Apoi m-am gândit și la alte culturi care puteau fi insultate și acest lucru m-a supărat. Replica dată la vremea aceea, nu a fost o reacție la ceva ce mi-am închipuit, a fost un răspuns pentru o insultă. Cei care au făcut comentariile au fost apoi ofensați. Câteodată, trebuie să vorbești în aceeași manieră ca să fii înțeles. Dacă ar fi să privești un film cu un bărbat ce este adus la nunta lui într-un Tefur, probabil te-ar fi încântat ceea ce vezi. Atunci de ce reacționează așa, când este vorba de viața reală? Să faci asta pentru propria satisfacție, criticând acea persoană sau să ajuți persoana iubită să treacă peste asta. Este un lucru rău să ai o vedere îngustă în legătură cu alte culturi. Ar fi putut spune:,, Priviți acel bărbat ! A intrat în acea cultură pentru cea care el o iubește și pacea fie cu el. El ne-a arătat noi obiceiuri și pe ale noastre le-a arătat lor. Mulțumim, Murat Yıldırım !" La început citeam totul după care am luat hotărârea să nu mă mai uit. Nu are rost să mă enervez singur. Dacă aș vedea tot ce se spune și se scrie , sigur, aș începe să mă enervez. Să îți dau un exemplu: oamenii sunt înclinați spre abuzuri, cu cât este mai rău, cu atât atrage atenția mai mult.
R-Cum vine asta, spune-ne?
MY-Gândește-te la un oraș în care locuiesc mii de oameni.Toți cred numai lucruri rele despre tine. Tu continui să trăiești în acel oraș, niciodată nu ieși în lume, ocazional pleci și revii în oraș. Plecând din acel oraș, vei descoperii milioane de oameni care privesc viața într-un mod frumos. Direcționându-te de la un lucru rău spre ceva bun. Avem nevoie să descoperim acele avantaje. N-aș mai intra în acel oraș niciodată. Asta ar rămâne în trecut, să îi lăsăm pe ei în lumea lor, să se lupte unul cu altul.
R-De ce i-a cerut mâna președintele Recep Tayyip Erdogan și soția sa Emine Erdogan de la tatăl ei?
MY-Tatăl ei este general și mă cunoștea prea puțin. La început, să fiu onest, el a fost împotrivă. Dorind să ne căsătorim, am vrut să fie cineva care să-i convingă tatăl, dar asta a fost o perioadă destul de stresantă. Tatăl ei a spus,,Nu le cunosc cultura, el este actor, nu vreau asta și nu sunt de acord cu asta." Asta devenise o problemă. Aceea a fost o perioadă foarte stresantă pentru mine. Nu știam ce să mai fac. Dacă ar fi fost în Turcia, aș fi implicat pe alții care s-ar fi dus și i-ar fi explicat cine sunt eu. Ei ar fi spus:,,Noi îl cunoaștem pe acest bărbat..."Cum să mă exprim așa? Nu puteam să dorm din cauza stresului. Într-o noapte, am avut un vis cu Președintele, când o cerea pe Imane. Stăteam împreună și beam cafea și el a cerut-o pe Imane. Atunci mi-am zis, Dumnezeu mi-a trimis un semn.-zâmbește- M-am gândit că aș putea face asta, apoi i-am cerut Președintelui, iar el a fost foarte amabil.
R-Ce i-ai zis Președintelui?
MY-,,Vreau să o cereți." El a fost de acord. Cred că a fost prima dată când a cerut on-line pe cineva. În același timp, cineva a înregistrat totul. Cu voia Președintelui, totul a devenit public. După o oră, am văzut înregistrarea si pozele mele.
R-Care a fost reacția tatălui lui Imane?
MY-Ne-am gândit că nu poate refuza, dacă cererea vine din partea Președintelui, pentru că acesta este foarte admirat în Estul Mijlociu. Președintele nostru și-a asumat un mare risc făcând asta. Gândiți-vă, tatăl ei nu a mai putut să refuze. Ea este fiica lui totuși. Cred că a acceptat pentru că îl admira foarte mult pe Președinte.
BĂRBATUL DE PE ECRAN ARĂTA CA UN ÎNGER
R-Poți vorbi puțin despre familia ta?
IE-Familia mea locuiește în Maroc.Tătăl meu este general al regelui Marocului. Am trei frați și o soră. Am crescut în Cairo și apoi m-am mutat la Londra. După ce am fost aleasă Miss Maroc și Miss Arabic World am început să joc și să fac modeling.
R-Înainte de a te întâlni cu Murat îl știai ca actor?
IE-Bineînțeles. Când l-am văzut în seriale, credeam că este foarte dulce și politicos. Îmi plăcea felul lui de a juca. Am văzut multe seriale, dar când îl privesc simte ceva diferit. Dar niciodată nu am crezut că, într-o zi, ar putea fi soțul meu. Soarta! Bărbatul de pe ecran arăta ca un înger. El părea foarte prietenos.
R-Sunt curioasă în legătură cu momentul cererii în căsătorie. Poți să ne povestești, dacă nu este prea personal?
IE-Eram în aeroport, în Los Angeles. El era la Istanbul. Vorbeam la telefon, ca de obicei. El era o persoană foarte glumeață la vremea aceea. El a zis:,,Vrei să te căsătorești cu mine?", eu i-am răspuns:,,Bineînțeles, de ce nu?", atunci el a spus:,,Eu vorbesc serios.".
R-Murat Bey , aici, vreau să te întreb ceva...Când apare iubirea poți să iei decizii rapide ca aceasta? Propunerea ta a fost destul de spontană.
MY-Poți să fii prieten cu cineva timp de zece ani, apoi brusc apare o persoană cu care poți împărții mai mult decât cu cel care ai fost prieten zece ani. Depinde de cât de profunde sunt sentimentele. Este ceva ce se poate întâmpla brusc. Sinceritatea face ca totul să fie evident. O persoană nu poate să fie ceva dificil. Totul este la fel, așa a fost și cu mine și Imane. O persoană a găsit pe cineva asemănătoare ei. Asta s-a realizat imediat. Așa a fost și cu noi. Cu trecerea timpului aflu lucruri noi despre ea. Asta este pentru că m-am îndrăgostit. Mai sunt multe secrete legate de ea, dar trebuie să le descopăr și inima ei fiind așa de pură/ sinceră mă atrage mai mult cu fiecare zi. Asta m-a făcut să mă îndrăgostesc, ea este ca o călătorie și eu voi continua cu această călătorie. O iubesc și mă îndrăgostesc tot mai mult cu fiecare zi care trece.
R-A fost asta o propunere gândită sau ceva ce a venit din interior?
MY-Propunerea oficială a fost în Adana. Am împărtășit acele momente pe social-media. Propunerea de care amintea Imane chiar așa a fost, dar cea oficială a fost în Adana.
R-Adana este un loc special. Petrecerea de bun venit pe care ai organizat-o, acele obiceiuri cu tot fastul și circumstanțele...de ce ai ales calea asta?
MY-Pentru că familia mea și toți cei apropiați mie au fost acolo. În același timp, am vrut ca această primă întâlnire să fie o întâlnire caldă și în același timp, am vrut să ne punem inelele în cadrul acestui eveniment. Fastul și circumstanțele sunt un lucru normal în Turcia. Îmi place să trăiesc și să fac lucruri care sunt firești pentru cultura noastră. Doar pentru că anumite lucruri au fost făcute de multe ori înainte, nu înseamnă că sunt învechite, ci asta înseamnă că sunt originale. Am știut, de asemenea că ea îmi va arăta tradiții din Maroc .. De aceea și eu am vrut să îi arăt obiceiuri de la noi.
R-Cred că amândoi v-ați îmbogățit unul pe celălalt?
MY-Absolut, ea pe mine și eu, pe ea.
NU A AVUT ALTE AȘTEPTĂRI, DECÂT DRAGOSTE
Care sunt gândurile tale legate de cariera ta?
IE-Acum, prioritatea mea este Murat, cariera mea este irelevantă. Cel mai important, acum, este să fiu alături de el și să fiu soția lui. Modelingul și actoria pot să mai aștepte.
MY-Pentru soția mea, prioritatea ei este să fim o familie. Viitorul va avea grijă de totul. Ea și-a așezat viața lângă mine. Acesta este motivul pentru care simt că trebuie să o ajut foarte mult. Sper asta pentru că ea este actriță și poate într-o zi vom juca împreună. Când o persoană îți dă totul, își deschide inima ție, atunci și tu vrei reciproca, chiar mai mult. Imane s-a întors spre mine cu totul și eu vreau să am grijă de ea în felul cel mai bun posibil. Vreau să-i dau tot ce o poate face fericită. Dragostea în viața noastră este prima prioritate, restul se rezolvă de la sine.
IE-Am avut multe oferte, dar nu am vrut să-l las pe Murat și să plec. Am vrut să fiu alături de el și am preferat să rămân.
MY-Atitudinea ei m-a făcut să îmi amintesc de lucruri pe care le uitasem. Este așa de frumos să ai alături de tine persoana iubită.Tu spui că soția ta este un prieten pe viață, iar eu doresc să petrec cu ea fiecare moment. La ultima filmare, ea a fost cu mine în fiecare zi.
R-Sunt lucruri noi pe care le aflăm. Am auzit că în aceste timpuri moderne, trebuie să lăsăm libertate persoanei iubite. Dar tu ne spui că nu asta este calea...
MY-Dragostea însemnă să fii ca unul. Bineînțeles că eu sunt eu, tu ești tu. Bineînțeles că suntem două persoane diferite . Dar ai capacitatea să fii ca una singură? Nu poți să aplici aceste reguli și in relația ta. dacă unul dintre voi își schimbă țara, își schimbă viața , tu vei avea o mare resposabilitate.
MY-Ea este ,,copilul meu ".Eu trebuie să o protejez, să o apăr ca pe copilul meu. Gândește-te că noi acum vorbim în turcă, iar ea nu înțelege niciun cuvânt, ea nu cunoaște această țară. Ea nu are nicio așteptare, decât dragoste.. ea provine dintr-o familie bogată, tatăl este general. ea este o astfel de persoană, încât drept vorbind, propria mea familia o iubește mai multe decât mă iubește pe mine. Iubesc să fiu cu cineva de felul acesta. Ea este o persoană foarte bună și toată lumea o iubește.
R-Acum voi sunteți o familie alcătuită din două persoane. Care sunt planurile de viitor?
MY-Noi vrem patru copii, Doamne ajută.
IE-Totul legat de noi este la fel, inclusiv numărul copiilor pe care îi vrem.
-----------------------------------------------------------------
Multe mulțumiri pt traducere, prietenei noastre, Iordache Taniusa.. :*

Murat Yıldırım: Imane’ı dünyanın neresinde olursa olsun bulurdum
Türkiye’nin en önemli ve beğenilen aktörlerinden biri Murat Yıldırım. Özel hayatıyla gündemde olmayı sevmeyen, kendini sakınan biri. Ama bir gün âşık oldu

Write a comment...
Choose File

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Mai 02, 2017 8:22 am 
Neconectat

Buna ziua dragele mele de pe acest forum,am citit interviul Murat Ilmane,pur si sumplu ma dat de tot peste cap ,chiar asa?voi credeti ca Murat e asa de in dragostit de miss.Nu stiu ce sa mai cred ,sint complet bulversata.Eu va spun sincer ca tot mai speram la o intorsatura,bine e si de vreme sant doar 6 luni de cand e cu ea ,dar dupa interviul dat ,se pare ca sperantele mor.As vrea sa stiu si parerea voastra dupa acest interviu.Va pup.

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Mai 02, 2017 12:08 pm 
Neconectat

Eu nu cred nici 25 % din ce vor sa transmita prin acest interviu. Se pare ca a inceput actiunea de lansare a lui miss.Nu stiu ce sanse de reusita vor avea toti ce care o sustin, pentru ca o apreciaza sau din obligatie. Daca era asa de dur tatal lui miss de ce a acceptat ca ea sa stea impreuna cu acel ziarist aproape 6 ani.Murat ne crede pe toti infantili, trebuie sa credem tot ce spune. Iar exagereaza cu tinutul de mana, cum a procedat si cu fosta, am vazut ce s-a ales, si cat a fost adevarat tot ce a declarat in perioada 2008-2013. Deci.......

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Mai 08, 2017 8:24 am 
Neconectat

în turneul de lansare a cărții marelui dr. Said participă și soacra lui Murat,nu pricep de ce nu este prezent autorul!Tolgahan a fost și el prezent în Anatolya cu ei,Murat face prea mare spectacol cu viața lui de vreo 6 luni,ceva nu este bine în această expunere,nu este genul lui,poate nu l-am perceput eu cum trebuie,nu-mi place nimic din ce arată,mai multă liniște și decență ar fi mai bun,prudență și intimitate erau cu fosta,acuma nu știe ce să mai facă să apară în presa de orice fel,nu contează,miss și-a refăcut buzele și fața,dar gura tot nu o poate închide bine,soacra arată destul de rău,Murat continuă în interviuri cu minciuni,socrul nu dorea această căsătorie,dar miss era cu Murat de vreo 6 luni și la acea vreme era în turcia,fosta era tot bogată,soacra îl iubea mult,socrul era mare în industria filmului,acuma miss este bogată,socrul general,el a căzut bine precum motanii!numai că o termină rău!

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Mai 08, 2017 4:16 pm 
Neconectat

Buna seara si bine v-am regăsit.

Mulțumiri Taniei pt traducerea interviului, de-abia astept sa apara Sonsuz Ask tradus. Sunt curioasă ce fel de pereche a facut Murat cu Fahriye, asa cum sunt curioasă si de Istanbul Kirmizisi si de perechea Tuba -Halit.
Sa sperăm ca vom avea ocazia si bucuria sa vedem ambele filme.

Nici eu nu înțeleg de ce in tot turneul asta de promovare a cartii lui Said, nu apare si autorul. Bănuiesc ca Murat si Tolgahan au susținut financiar publicarea cartii si de aceea ei o promoveaza, dar tot ar fi trebuit sa fie prezent si Said. Cine stie, o fi mai rusinos :D

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Mai 09, 2017 6:49 am 
Neconectat

a venit și frumoasa soră Fadwa,în lansarea din provincia Malatya a fost și mama lui Murat,sora Fadwa filmează și postează non-stop starea de bine a celor două familii,nu știu ce are să iasă până la urmă!mult prea mult!

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Mai 09, 2017 12:36 pm 
Neconectat

Buna ziua deagele mele de pe acest forum.Cred ca Doctor Said este chiar Murat ,dupa cum se ocupa de promovarea carti si tot odata o promoveaza si pe miss.Soacra sra cam suparata,ceva nu ia convenit.Dar si Murat era putun agitat ,lam vazut la masa cum batea cu degetele in masa .Sa vedem ce va esi pana la urma ca de 6 luni tot in vuzorul presei este..

Sus 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  

Pagina 686 din 686 [ 13707 mesaje ] Du-te la pagina Anterior  1 ... 682, 683, 684, 685, 686