Înregistrare    Autentificare    Forum    Căutare    FAQ
Medicland

Pagina 1 din 270 [ 5396 mesaje ] Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 270  Următorul

Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: ASI - IMPOTRIVA DESTINULUI
 Mesaj Scris: Dum Oct 26, 2014 4:49 pm 
Neconectat

ASI - IMPOTRIVA DESTINULUI, un serial foarte iubit, care aduna tot mai multi fani, odata cu trecerea timpului. Acum la ceas aniversar (26.10.2007 - 26.10.2014) am descoperit acest site nou. Deci au trecut 7 ani de la difuzarea acestui minunat serial la turci, iar de cand a fost difuzat pe Kanal d Romania, au trecut 6 ani. Ar fi potrivt sa ne reamintim distributia, regizorii si producatorii:

Regizor: Cevdet Mercan
scenarist: Nese Cehzat, Gul Dirican
producător: Ilgaz si Tomris Giritlioglu

Distribuţia:
Tuba Büyüküstün (Asiye 'Asi' Kozcuoglu)
Murat Yildirim (Demir Dogan)
Cetin Tekindor (Ihsan Kozcuoglu)
Nur Surer (Neriman)
Selma Ergec (Defne)
Cemal Hunal (Kerim)
ca sa amintim doar cativa dintre actori....

Nu stiu daca a fost chiar o simpla intamplare faptul ca am descoperit doua poze postate pe facebook, "marca Vyk", care se preteaza de minune pe acest nou topic deschis la o distanta de 6 ani de la difuzarea serialului la noi. Vyk face parte din vechea garda a fanilor ASI de pe Port.ro, o mare maestra a pozelor si gif-urilor postate de-a lungul anilor pe topicul ASI - Impotriva destinului. O asteptam, cu mare drag si pe acest site, ca sa ne bucuram de creatiile ei de mare sensibilitate si acuratete.
Vreau sa aduc si aici pozele, de care am amintit mai sus, ca sa se bucure cat mai multi fani:

Imagine

si daca ne-am amintit de ASI si Demir trebuie sa o aducem si pe micuta Asia ca sa fie familia completa:

Imagine

Sus 
 Subiectul mesajului: Re: ASI - IMPOTRIVA DESTINULUI
 Mesaj Scris: Dum Oct 26, 2014 5:36 pm 
Neconectat

Revin, daca tot am vorbit despre distributie, cineva a avut inspiratia sa faca un colaj cu pozele actorilor din ASI:

Imagine

frumoase amintiri nu-i asa?

Sus 
 Mesaj Scris: Joi Oct 30, 2014 6:31 pm 
Neconectat

Buna seara,
am descoperit pe Port.ro un comentariu mai vechi postat de o fana a acestui serial, a carui idee de baza o impartasesc si eu, referitor la protagonistii din ASI:
I-aş revedea jucând împreună cu cea mai mare plăcere!
Mi-i imaginez într-un film despre doi actori care au căzut în plasa destinului.
Deşi se pregăteau să-şi trăiască vieţile separat, vieţile lor s-au împletit.
Deşi au fost convinşi că pot trăi separat, sfârşesc prin a-şi da seama că singuri s-au minţit.
Deşi, ori de câte ori se revăd, se prefac că sunt fericiţi, durerea îi încearcă fără milă.
Îi pot vedea ca pe doi actori care de-abia aşteaptă ca destinul să-i unească din nou.
Îi pot vedea într-un film realist despre actori, despre cei care trăiesc cu umbra fericirii adevărate trăite doar pe scenă.
Doi actori care doar jucând împreună se regăsesc în armonia perfectă bărbat-femeie.

Sus 
 Mesaj Scris: Vin Oct 31, 2014 7:00 pm 
Neconectat

Buna seara,
fam. Dogan avea si o fetita.... pe zgatiuta de Asia....

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Noi 02, 2014 5:48 pm 
Neconectat

nela07 scrie:
Buna seara,
am descoperit pe Port.ro un comentariu mai vechi postat de o fana a cestui serial, a carui idee de baza o impartasesc si eu, referitor la protagonistii din ASI:
I-aş revedea jucând împreună cu cea mai mare plăcere!
Mi-i imaginez într-un film despre doi actori care au căzut în plasa destinului.
Deşi se pregăteau să-şi trăiască vieţile separat, vieţile lor s-au împletit.
Deşi au fost convinşi că pot trăi separat, sfârşesc prin a-şi da seama că singuri s-au minţit.
Deşi, ori de câte ori se revăd, se prefac că sunt fericiţi, durerea îi încearcă fără milă.
Îi pot vedea ca pe doi actori care de-abia aşteaptă ca destinul să-i unească din nou.
Îi pot vedea într-un film realist despre actori, despre cei care trăiesc cu umbra fericirii adevărate trăite doar pe scenă.
Doi actori care doar jucând împreună se regăsesc în armonia perfectă bărbat-femeie.

Acest comentariu apartine lui Motzisor.

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Noi 02, 2014 7:04 pm 
Neconectat

Buna seara,
Elvira, da asa este.... mi-a placut foarte mult cum a formulat Motzisor, ii citesc de multa vreme mesajele si o apreciez forte mult pt ceea ce a facut si sper ca va mai face pt fanii ASI. Am avut totusi o retinere sa-i scriu numele pt ca stiu ca este foarte ocupata de cand au inceput cursurile si intra rar pe Port, am mentionat doar ca apartine unei fane ASI...

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Noi 03, 2014 6:36 pm 
Neconectat

Buna seara,
ma bucur ca au venit pe acest topic si fetele care au postat pe Port.ro mesaje ani de zile, pot spune, si care ne-au tinut "la zi" cu noutatile despre serialul nostru de suflet.

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Noi 03, 2014 7:54 pm 
Neconectat

Buna seara,
m-as bucura foarte mult ca Cevdet Mercan sa-i aduca iarasi impreuna, pe Tuba Buyukustun si Murat Yildirim, intr-un nou proiect. Parca si lor le-ar surade ideea, nu credeti?

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Noi 09, 2014 1:42 pm 
Neconectat

Buna ziua,
impacarea dintre Asi si Demir, dupa cei 5 ani de despartire...

https://www.youtube.com/watch?v=zM5m5CL3gYY

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Noi 09, 2014 5:49 pm 
Neconectat

Frumosii nostri nu sunt uitati, inca apar poze si colaje cu ei

Imagine

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Noi 09, 2014 6:37 pm 
Neconectat

Buna seara, ma bucur sa fiu la curent cu atatea noutati, eu care abia sunt incepatoare.... nu ma dezlipesc de laptop (in weekend mai ales) ca sa pot parcurge mai repede toate episoadele, totul e minunat...

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Noi 10, 2014 6:41 pm 
Neconectat

Am gasit link-ul pt un clip in care sunt alese scene de o mare sensibilitate , creat de Askasone (un fan din Turcia) care ne-a incantat ani de zile cu creatiile sale

http://vimeo.com/61613355

Sus 
 Mesaj Scris: Mie Noi 12, 2014 6:54 pm 
Neconectat

Buna seara!
Frumosii nostri nu pot fi uitati

https://pbs.twimg.com/media/BQIMnQxCUAAwM4z.jpg

Sus 
 Mesaj Scris: Mie Noi 12, 2014 6:58 pm 
Neconectat

uleg scrie:
Buna seara!
Frumosii nostri nu pot fi uitati

https://pbs.twimg.com/media/BQIMnQxCUAAwM4z.jpg

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Joi Noi 13, 2014 6:17 pm 
Neconectat

Buna seara, si aici, sa ne aducem aminte de vocea calda a lui Murat,

http://www.youtube.com/watch?v=fbLt84JlTrk#t=38

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Noi 17, 2014 5:11 pm 
Neconectat

Buna seara,
si un Murat Yildirim care da note....

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Noi 18, 2014 6:43 pm 
Neconectat

Buna seara, m-am amuzat cand am vazut o poza recenta a Caglei fiindca nu demult cineva de pe forum o facuse pe Asya zgatiuta... priviti-o pe domnisoara Cagla....

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Joi Noi 27, 2014 4:43 pm 
Neconectat

Buna seara, sa-i mai aducem si impreuna pe favoritii nostri ca prea s-au plimbat prin lumea larga in ultima vremeImagineImagineImagineImagine

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Noi 30, 2014 10:05 am 
Neconectat

Buna seara,
sa continuam dezbaterea ( mi-as dori tare mult sa aud mai multe pareri). Deci s-o luam metodic, Miha a profundat momentul schimbarii atitudinii lui Murat Yidirim fata de Tuba Buyukustun, aici trebuie sa precizam si ca ex-sotia a venit tunand si fulgerand pe platourile de filmare din Antakia, acuzand pe toata lumea inclusiv pe Tomris Giritlioglu, pt scenele filmate de cei doi pe yaht. Ea a stat mult timp pe platourile de filmare, supraveghindu-l pe Murat, dar si cand pleca la Istanbul era la curent cu tot ce se petrecea aici fiindca avea pe cineva care ii transmitea tot ce se intampla. Deci aflase ca s-au reaprins sentimentele lui Murat pt Tuba (si mai stim ca si Tuba raspundea acestor sentimente intr-o oarecare masura) si ca lucrurile ar putea lua o cu totul alta turnura.
Fac o mica paranteza sa precizez cine era persoana care transmitea, tot ce se intampla, familiei Terzioglu (din observatiile mele ulterioare), asadar tatal lui Murat din serial ,Haydar (nu retin cum se numea actorul). Pe ce ma bazez, primul argument este rabufnirea lui Murat din scena cu facliile, din final , cand il bruscheaza "pe bietul unches" aparent fara motiv (pt noi chiar inexplicabil) dar ei stiau foarte bine de ce si pentru ce face Murat asemenea gest, iar al doilea argument prezenta lui Haydar la inmormantarea soacrei lui Murat, deci era un apropiat al fam Terzioglu....
Sa revenim la tristetea lui Murat , pe de o parte se despartea de Tuba si-l durea sufletul, chiar daca ea ii daduse un ragaz (in presupunerea mea) el stia ce greu o sa-i fie cunoscand-o pe nevasta-sa si apoi lungul sir al responsabilitatilor ce decurgeau din acea casatorie, iar pe de alta parte trebuia sa salveze aparentele (cel putin o perioada) fata de fam Terzioglu, cunoscuti samd.... Ce-a tras Murat ne putem imagina dupa "alura de atlet" ce-o avea la nunta lui Halit cu Berguzar si faptul ca aratau ca doi straini ( se impune o poza)

Imagine

Ultima oară modificat de nela07 pe Lun Dec 01, 2014 8:23 pm, modificat 1 dată în total.

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Noi 30, 2014 10:11 am 
Neconectat

Sa continuam... ce argument am pentru afirmatia mea ca si-au luat un ragaz (la propunerea Tubei) in ceea ce o priveste pe ea...Tuba a aparut la emisiunea lui Seffaf Oda, dupa ce a jucat in filmul Yuregine Sor (rolul Esma) impreuna cu actorul Kenan Ece, la un moment dat realizatorul a facut o remarca de genul "o fata atat de frumoasa ca tine poate fi cu orice barbat si-ar dori" iar Tuba cu lacrimi in glas (m-a durut sufletul pt ea atunci) i-a raspuns ca nu este deloc asa... Chiar si colegul ei Kenan Ece a sesizat durerea din vocea Tubei, manifestandu-se printr-un gest de solidaritate parca, cu ea....Asta era in 2010, deja, cand banuiesc eu ca isi luase gandul ca Murat ar mai schimba ceva in viata lui... Sa mai amintim si interviurile date de Murat in care afirma cu tarie ca isi iubeste sotia nespus... bla, bla,bla...
Pun aici adresa de pe youtube cu emisiunea de la Seffaf Oda, o s-o vedeti pe Tuba cat de naturala este, ce frumos stie sa fie o buna camarada (atunci cand este cazul)... pe mine m-a fermecat pur si simplu!!!
Ceea ce am mentionat eu este in prima parte....

https://www.youtube.com/watch?v=KVH2tn6x0Wk

Sus 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  

Pagina 1 din 270 [ 5396 mesaje ] Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 270  Următorul