Autentificare    Forum    Căutare    FAQ
Medicland

Pagina 1 din 652 [ 13030 mesaje ] Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 652  Următorul

Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Tuba Buyukustun
 Mesaj Scris: Vin Oct 24, 2014 9:24 am 
Neconectat

Imagine

Tuba Buyukustun este model si actrita de mare succes, originara din Turcia.

Nume real: Hatice Tuba Büyüküstün
Data nasterii: 05 Iulie 1982 (32 ani)
Zodia: Rac
Locul nasterii: Istanbul, Turcia
Stare civila: casatorita
Copii: 2 fetite (Maya si Toprak)
Inaltime: 1,73m
Culoarea ochilor: verzi
Culoarea parului: negru
Educatie: Universitatea Mimar Sinan - Istanbul

A studiat designul de costume şi scenografia la Universitatea Mimar Sinan din Istanbul, pe care a şi absolvit-o. În timp ce studia s-a implicat şi în reclame, după care a intrat în lumea televiziunii şi a filmelor.

Filmografie:

2003 - Sultan Mahami (Nesrin)
2004 - Cembride Gul Oya (Zarife)
2004 - Gulizar (Gulizar)
2005 - Babam ve Oglum (Aysun)
2005 - Ihlamurlar altinda (Filiz)
2005 - Ask Yolu (Deniz)
2006 - Sinav (Zeynep)
2007 - Asi (Asi)
2009 - Yuregine sor (Esma)
2010 - Gonucelen (Hasret)
2013 - 20 Dakika (Melek)
2014 - Kara para ask (Elif)

Dupa cum a marturisit chiar ea insasi, rolul de suflet, ramane Asi (Asiye Kozcuoglu) din serialul ASI - Impotriva destinului.
Eu aici am descoperit-o si de atunci (din 2008 cand serialul se difuza pe Kanal d Romania) am ramas fan fidel, urmarindu-i evolutia ulterioara.

Talentul, calitatile sale artistice, seriozitatea cu care abordeaza fiecare proiect i-a adus chiar la inceputul acestei luni confirmarea valorii ei, prin nominalizarea la premiile Emmi, pentru cea mai buna actrita.

Tuba merita cu prisosinta aceasta si ii doresc din suflet sa fie marea castigatoare pe data de 24.11.2014.

Ultima oară modificat de elena58 pe Vin Noi 21, 2014 5:48 pm, modificat 1 dată în total.

Sus 
 Subiectul mesajului: Re: Tuba Buyukustun
 Mesaj Scris: Vin Oct 24, 2014 9:26 am 
Neconectat

Revin, fiindca am bucuria sa pot spune, pe acest site nou, cu un design atat de imbietor la "destainuiri" si foarte bine organizat, creat cu profesionalism intr-un cuvant, ca Tuba este un OM in adevaratul sens al cuvantului. Este membra UNICEF si s-a implicat in multe activitati cu caracter social pentru ajutorarea copiilor. In presa locala a fost, de cele mai multe ori atacata pentru chestiuni minore, dar recunoasterea meritelor sale profesionale a fost semnalata, abia odata cu nominalizarea la premiile Emmy. Am gasit traducerea unui articol din presa turca, publicat de curand, si doresc sa-l aduc si pe acest topic ca sa-l citeasca cat mai multi fani, cu multumirile ce se cuvin autoarei acestei traduceri.

"Prima nominalizare la Premiile Internationale Emmy pe meleagurile Turciei a actritei Tuba Buyukustun
Actrita Tuba Buyukustun din Turcia la prima nominalizare Emmy International
Actrita Tuba Buyukustun este prezentata intr-o scena din serialul turcesc "20 Dakika" Buyukustun este una din cele 4 nominalizari pentru cea mai buna actrita la premiile Internationale Emmy din acest an ,castigatoarea va fi anuntata pe 24 noiembrie....
Actrita turca,Tuba Buyukustun a fost printre nominalizati,luni,pentru acest an la premiile Internationale Emmy,fiind prima nominalizare ,cu onorurile cele mai inalte pentru televiziunea acestei tari...
Buyukustun a fost nominalizata la categoria cea mai buna actrita pentru rolul ei de tanara mama a 2 copi care detine un magazin de produse de patiserie si duce o viata fericita impreuna cu sotul ei,un profesor de istorie,in serialul "20 minute"transmis de startv...
Serialul a avut premiera in ianuarie 2013 si a rulat 25 de episoade inainte de a se incheia luna iunie 2013....urmareste viata perfecta a acestui cuplu de tineri care se da cu cu susul in jos atunci cand ea este arestata si condamnata pentru ucidera unui tanar...sotul ei devine obsedat de ideea de a o scoate din inchisoare ...serialul a fost prezentat si in cateva tari:ungaria,grecia,iran,suedia,rusia si italia....
In varsta de 32 de ani,Buyukustun s/a alaturat luni (13 oct)la nominalizarile pentru "cea mai buna actrita "cu Olivia Colman(marea britanie)romina gaetani(argentina)si Bianca Krijgsman(olanda)....
Academia internationala de televiziune,arta si stiinta a anuntat ca 40 de candidati din 19 tari vor concura la 10 categorii ale premiilor Internationale Emmy,care onoreaza excelenta in programele tv din afara SUA....premiile vor fi prezentate pe 24 noiembrie la hotelul hilton din new york...
"In aceste vremuri tulburi,din multe locuri din lume,este placut sa vezi atat de multe tari si organizatii care inca lupta si concureaza pentru excelenta in programele de televiziune"a declarat Bruce L.Paisner,presedintele Academiei Internationale si CEO intr/o declaratie anuntand nominalizarile.

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Oct 27, 2014 6:45 pm 
Neconectat

Buna seara, si aici,
fiindca ii iubesc in egala masura pe amandoi protagonistii din ASI, aduc si pe topicul Tubei o poza noua de pe platourile de filmare KPA

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mie Oct 29, 2014 7:01 pm 
Neconectat

Buna seara,
Mi-am amintit ca in urma cu un an, mai precis pe 25.09.2013 Tuba a devenit ambasadorul, in Orientul Mijlociu pentru o companie de bijuterii spaniolă, celebra, și a luat două milioane de lire turcești. Compania a făcut un sondaj în rândul clienților bogați din Dubai cu privire la "cine este steaua ta preferata?". Rezultatul sondajului a fost Tuba BÜYÜKÜSTÜN, vedeta din serialul "ASI" și "Gönülcelen".
Sa ne delectam impreuna, cu cateva imagini, superbe....

Imagine

Imagine

dar cele mai frumoase bijuterii ale Tubei sunt fetitele ei gemene Maya si Toprak:

Imagine

http://www.youtube.com/watch?v=tx7I8oCVnSQ

Sus 
 Mesaj Scris: Joi Oct 30, 2014 6:38 pm 
Neconectat

Buna seara,
v-ar placea sa vedeti un filmulet cu nastrusnicele lui Tuba din vara de la Bodrum?

http://www.youtube.com/watch?v=oZWIMpQr8V0

Sus 
 Mesaj Scris: Joi Oct 30, 2014 7:19 pm 
Neconectat

Merhaba,
nu reusesc sa intru in acelasi timp cu nela07, dar imi place sa citesc tot ce scrie pe acest topic.

Sus 
 Mesaj Scris: Joi Oct 30, 2014 7:43 pm 
Neconectat

Merhaba,
Tuba face reclama si la Pantene, nici ca se putea gasi cineva mai potrivit tinand seama de parul ei frumos:

Imagine

Imagine

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Vin Oct 31, 2014 6:54 pm 
Neconectat

Va era dor de o fata visatoare...

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Noi 04, 2014 8:11 pm 
Neconectat

Mehraba,
o noua reclama a Tubei Buyukustun pt Pantene,

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mie Noi 05, 2014 6:30 pm 
Neconectat

Mehraba,
in curand Tuba Buyukustun va avea un nou proiect in publicitate.

Imagine

Bravo, TUBA iti doresc mult succes!

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Noi 09, 2014 6:42 pm 
Neconectat

Buna seara, si pe topicul Tubei Buyukustun, pe masura ce vizionez episoadele din serial, tot mai mult ma atasez de Asi desi imi place si Demir...

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Noi 10, 2014 8:08 pm 
Neconectat

Mehraba!
Actrita Nebahat Cehre, mama lui Elif, intr-un interviu recent spune despre Tuba ca este o fata frumoasa si atat, dar sa nu-i puna (reporterul) intrebari despre modul cum joaca...
Doamna Nebahat a fost rautacioasa la adresa Tubei, cand stim toti cat de talentata este si drept dovada sta recenta nominalizare la Premiile EMMY. Ii tin pumnii si-i doresc sa ia premiul cel mare ca sa moara dusmanii de ciuda...

Sus 
 Mesaj Scris: Joi Noi 13, 2014 5:55 pm 
Neconectat

BUNA SEARA! O STIRE DE ULTIM MOMENT, TUBA BUYUKUSTUN A PARTICIPAT ASEARA LA PREMIILE DECERNATE DE REVISTA "GQ Men of the year 2014". TUBA E SUPERBA!!!

https://ro-ro.facebook.com/204174099781 ... 28/?type=1

Sus 
 Mesaj Scris: Joi Noi 13, 2014 6:06 pm 
Neconectat

Buna seara, ma bucur sa vad ca si alti useri incearca sa aduca ultimele noutati, pe acest topic, despre Tuba si in completare mai adaug si eu o frantura din ce s-a filmat la aceasta intrunire...

https://vimeo.com/111717969

Sus 
 Mesaj Scris: Vin Noi 14, 2014 12:49 pm 
Neconectat

Mehraba!
Tot de la premiile revistei GQ

Imagine
TUBA Buyukustun este nemaipomenit de frumoasa!!!

Sus 
 Mesaj Scris: Vin Noi 14, 2014 3:48 pm 
Neconectat

Buna seara,
am cautat si am aflat cine este domnul careia Tuba ii inmaneaza premiul...
Asadar, este actor si scenarist de origine daneza, mare vedeta in filmul Game of Thrones si se numeste Nikolaj Coster
Waldau......
La cum arata omul musai trebuia o actrita de talia Tubei Buyukustun, ca sa mai echilibreze balanta...
Deci revista GQ Turkie a adus pe scena ce are Turcia mai frumos, priviti-o pe Tuba si admirati-o ca aveti ce....

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Vin Noi 14, 2014 3:55 pm 
Neconectat

Cica in seara evenimentului, cu pricina, dl Nikolaj a iesit in evidenta prin delicatetea cu care ia premiul din mana Tubei, priviti...
Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Noi 15, 2014 5:04 pm 
Neconectat

Buna seara,
si fiindca ne-am oprit la momentul "delicatetei" sa mai dezvoltam putin...Cei din presa turca puteau sa mentioneze si faptul ca dl Nikolaj Coster a raspuns cu aceeasi delicatete pentru ca Tuba Buyukustun este o delicata si ea a fost initiatoarea momentului luat in discutie...Tuba doar a dat dovada, a ceea ce noi stim si am observat de mult timp, in comportamentul si caracterul ei.... Sensibilitatea, delicatetea, caldura sufleteasca care se citeste in ochii ei frumosi - ochii sunt oglinda sufletului - dupa cum bine se spune, toate acestea ii dau acea noblete, acel rafinament cu care putini sunt inzestrati.
Tuba s-a prezentat ca o mare doamna (ceea ce si este), de o eleganta desavarsita si dupa cum vedem a lasat o impresie foarte buna. Nici nu se putea altfel, la ea totul este natural si fizic si comportamental... daca frumusetea fizica este prima care impresioneaza, modestia, decenta, simplitatea, zambetul ei cald te cuceresc "for ever"...
Sa-i dea Dumnezeu ani multi si fericiti si sa-si creasca fetitele cum stie ea mai frumos...

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Noi 16, 2014 3:20 pm 
Neconectat

BUNA SEARA, TUBA BUYUKUSTUN A POSTAT IN URMA CU O ORA UN MESAJ PE INSTAGRAM-UL OFICIAL:

Imagine

aduc si traducerea

"calitatea educatiei are puterea de a transforma societatile intr-o singura generatie,ofera copiilor protectia de care au nevoie impotriva saraciei,exploatarea prin munca si a bolilor dandu-le cunostintele,aptitudinile si incredere pentru a ajunge la potentialul maxim"

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Noi 16, 2014 4:24 pm 
Neconectat

Buna seara,
iata ca nu degeaba am laudat-o eu pe Tuba pentru ca si alti fani, cei din Georgia, care au facut si un clasament, au considerat ca Tuba Buyukustun a fost cea mai frumoasa si cea mai eleganta dintre actritele prezente la acel eveniment organizat de revista GQ Turkie (de fapt era evident acest lucru)....

Imagine

Sus 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  

Pagina 1 din 652 [ 13030 mesaje ] Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 652  Următorul