Autentificare    Forum    Căutare    FAQ
Medicland

Prima pagină » Forumuri Telenovele Online » Kirimli

Pagina 4 din 7 [ 140 mesaje ] Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: KIRIMLI - noutati
 Mesaj Scris: Sâm Feb 14, 2015 11:31 am 
Neconectat

Buna ziua,
Murat Yildirim asaltat,de catre fani pentru autografe, ieri la gala Kirimli de la Baku

https://www.youtube.com/watch?v=ynfGpgC1EAQ&feature=youtu.be

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Feb 14, 2015 11:56 am 
Neconectat

Murat Yildirim asaltat mai ales de catre fane :lol: :lol: :lol: :lol: , in Baku

Imagine

Imagine

Ultima oară modificat de nela07 pe Sâm Feb 14, 2015 12:14 pm, modificat 1 dată în total.

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Feb 14, 2015 12:07 pm 
Neconectat

Si o mica traducere cu Google a primelor impresii si intrebari pentru Murat Yildirim in seara premierei filmului Kirimli in Azerbaijan. Se intelege din traducere, cat de cat, ceea ce spune...

BAKU / Trend Life / - Murat Yildirim - tineri și talentați actor turc, care este cunoscut și iubit nu numai în patria sa. Azerbaidjan are o multime de fani care urmează și operei sale, și schimbările din viața lor personală, în funcție de Trend Life.

Baku Murat Yıldırım a venit pentru a prezenta filmul "krymchanin", în care a jucat. Premiera spectacol de tablouri a avut loc aseară la cinema "28 Cinema".

Înainte de a arăta un actor turc sa întâlnit cu reprezentanți ai mass-media locală pentru a răspunde la întrebările lor și pentru a vorbi despre noul său loc de muncă.

La intrarea în sala în care conferința de presă, Murat Yildirim, fără a aștepta întrebările jurnaliștilor imediat a început să-și împărtășească impresiile sale de vizita în Azerbaidjan.

"Am ajuns în Baku, pentru prima dată Desigur, auzit multe despre Azerbaidjan, dar nu a dat seama că există atât de frumos Baku -.... Un oraș în care un sentiment de istorie este strâns legată tradiție și modernitate și ai a. foarte frumoase parcuri Apropo, am reușit deja să guste preparate din bucătăria națională azeră -. Dolma și kebab eu recunosc, foarte gustoase, "- a spus actorul.

Apoi, Murat Yildirim a spus despre filmul "krymchanin."

"Filmul este bazat pe romanul lui Cengiz Dagchy" ani teribile. "Imaginea spune povestea de drama umană, prezentate aici, și o poveste de dragoste", - a spus el.

Potrivit Yildirim, din cauza programului de strâns și filmare arată în Baku nu au putut participa ceilalți actori implicați în film.

"În filmul" krymchanin "Eu vin să încerce o nouă imagine, pentru că publicul mai obișnuia să-mi văd într-un film despre dragoste, unde am juca eroii romantice. În martie veni din nou la Baku, iar în noul film, care este prezentat într-o lună, am juca eroul romantic ", - a spus actorul.

În plus față de creativitate și nou film, jurnaliști și interesat în detaliile vieții sale personale Yildirim, care sa despărțit de soția sa - cunoscuta actrita turc Burcin Terzioglu. Dar toate încercările pentru membrii presei de cel puțin știu ceva despre motivul pentru divorț de actori au eșuat.

"Nu vreau să răspundă la aceste întrebări Foarte te implor, nu-mi despre viața sa personală, voi fi tăcut ....". - A spus el.
Dupa ce am vorbit cu mass-media Murat Yıldırım a fost lansat în foaier cinema, unde a fost întâmpinat de mulți fani. El se distreaza face fotografii cu fanii și autografe semnarea.

Apoi actorul și reprezentanții echipajului mers la cinema. Înainte arată Murat Yıldırım a salutat publicul și le-a urat o vedere plăcută.

"Sunt foarte recunoscător că ați venit pentru a vedea filmul de azi și să sprijine ne sper că imaginea ca publicul azer,." - A declarat înainte de spectacol Yildirim.

Filmul "krymchanin" spune povestea a dramei umane capturate tătari în lagărele de concentrare germane în timpul al doilea război mondial și greutățile lor avut-. După protagonist al filmului Sadiq Turan este capturat, datorită faptului că el știa germană, a fost trimis în Germania. Pe drum se întâlnește printre pasageri prima lor iubire - Mary ...

Director al filmului - Burak Cem Arliel. Rolul efectuate de actori celebri turci Marat Yıldırım, Selma Ergech, Tancuri Davrak și altele.

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Feb 14, 2015 12:10 pm 
Neconectat

Am mai gasit o noutate :shock: :shock: :shock:

Celebrul actor turc Murat Yildirim va sosi în viitorul apropiat, în Baku pentru un proiect comun cu regizorul Nail Naiboglu, a declarat directorul Trend Life.

"M-am întors de la Istanbul, unde m-am întâlnit cu celebrul actor turc Murat Yildirim. M-a invitat să vizitez și în timpul conversației a spus că Azerbaidjanul este foarte interesat de artă și cultură, a se vedea canalele noastre de televiziune și ca asculta cântăreți. În viitorul apropiat va ajunge la Baku să pună în aplicare detaliile proiectului comun - a declarat după sosirea sa, "- a declarat Trend Life Nail Naiboglu

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Feb 14, 2015 5:08 pm 
Neconectat

Murat Yildirim, colinda strazile din Baku

Imagine

Importatnt este ca lumea il recunosate, desi este in tara straina

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Feb 17, 2015 5:46 pm 
Neconectat

BUNA SEARA, MURAT YILDIRIM la gala KIrimli

https://www.youtube.com/watch?v=ssMqlA_z9BE#t=40

Sus 
 Mesaj Scris: Vin Feb 20, 2015 7:39 pm 
Neconectat

Murat Yildirim, cu ocazia premierei filmului Kirimli la Baku, da si un interviu

https://www.youtube.com/watch?v=XT_nihPVO_M&feature=player_detailpage#t=554

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Feb 21, 2015 10:55 am 
Neconectat

Buna ziua,
Kirimli, va participa la festivalul de fim din Los Angeles

Imagine

Mult succes, Murat Yildirim!!!

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Feb 22, 2015 10:23 am 
Neconectat

Buna dimineata, traducerea interviului dat de Murat Yildirim la premiera filmului Kirimli la BAKU
Traducerea Iullianei!!!!

,,Dragi telespectatori, bun venit la show-ul nostru. Sunt sigură că sunteţi mai aproape de ecran. Că dragul fetelor este în fața mea. Sunt sigur că multe fete ar dori să fie în locul meu (în azeră). Murat, știi ce vreau să spun?
Murat - Bine (azeră)
J Ce mai faci? (În azeră).
Murat - Bine (azeră)
M-Te ascult, limba este foarte drăguță, într-adevăr mi se pare ca eşti turcoaică. Azero- turca forțează persoana să zâmbească.
J - Mulțumesc. Am de gând să-ți pun întrebări în limba turcă, așa că nu vom pierde timpul, și apoi noi vom traduce. De fapt, suntem o națiune, în două țări, după cum a spus al nostru lider național Heydar Aliyev. Văzând că starea de spirit a lui Murat este bună, Al. Știi ce e Al? (Al (Azerbaidjan) este excelent))
M - Acest lucru înseamnă o stare de spirit bună)))
J -Minunat. Ai învăţat ceva în azeră?
M- Nu. Am auzit azeră. Nu îmi e străină deloc. Unele dintre cuvintele pe care le auzim acolo, și din moment ce limbajul este aproape, înțeleg unele cuvinte.
J Pentru prima dată, Murat aici .. (dusdu - aterizat) ....
M Dusdu (azeră- a căzut .-) Avionul a căzut, el a căzut, a căzut undeva))))))))))
J Când Ebru Gündeș a vizitat pentru prima Azerbaidjan, în avion au anunțat că avionul se lovise de o gaură de aer, când a auzit ..... (Atentie. Această parte e pentru a pune accent pe cele două limbi, și unele neînțelegeri datorate diferențelor) Ai auzit povestea asta?
MI: Nu am auzit această poveste, dar eu știu acel cuvânt ...
J: Ați auzit un astfel de anunț în avion?
M -Nu.
J Nu? Trebuie să facem ceea ce s-ar fi întâmplat)))
M Mă întreb unde ai învățat așa de bine limba turcă?
J - Am crescut acolo, şi familia mea locuiește acolo.
M -În Istanbul?
J- Da, în Istanbul. Și din moment ce am fost prima vorbitoare turcă în Azerbaidjan, toate starurile au fost oaspeții mei.)))
J- Domnule Murat, este dificil să fie atât de frumos, și atât de iubit de fete?
M Pentru prima dată primesc această întrebare. Dificil? De fapt, a fi un pic frumos este un concept relativ.
J Deci nu te consideri unul?
M- Nu, mulțumesc lui Dumnezeu nimic nu este urât pentru mine, fiecare persoană este frumoasă. Pentru mine aceasta este, crede-mă. Dar am înțeles întrebarea ta ... A fi plăcut este un lucru bun. Poate fi dificil, dar depinde de persoană. O persoană poate întotdeauna să complice viața. De fapt, nimic nu este complicat. Oamenii complică lucrurile. Încerc să nu complic lucrurile foarte mult.
J – Bun. Pot să îţi pun o astfel de întrebare. Există frumusețe externă și internă.
M-Desigur uneori frumuseţea interioară manifestă ****** dly. Cineva poate vedea frumuseţea interioară a ta și tu să pari foarte frumos, același cineva poate vedea doar frumuseţea ta exterioară. Dar, de fapt, totul e acolo.
J În viață, eu nu te cunosc atât de bine, Murat este un om bun?
M-Asta este ceva ce poţi spune,
J - Doar nu te cunosc personal, în viaţa ta personală.
M - Încerc să fiu o persoană bună.
J: Cine este model pentru tine, ale cărui cuvinte sunt valoroase pentru tine?
M - Îmi place foarte mult lectura. Am citit literatură socială și filosofică.
J-Ultima carte citită care este?
M - Foarte diferite cărți am citit, am citit orice. Ultima dată când am citit Saadi Shirazi. Probabil că nu-l cunoşti.
J Ştiu. Ai citit ""?
M " Dragoste ", care " Dragoste "?
J- A lui Elif Shafak .
M -Desigur. Am citit pe aceasta cu mult timp în urmă. Cu trei ani în urmă, această carte a apărut.
J Ea a venit la noi mai târziu.
M -Foarte carte bună.
J Foarte bună.
J Pentru Murat ce este dragostea? Îl ştim pe Murat ca un om al dragostei.
M Aceasta este o chestiune de 14 februarie?))))
J Desigur. Ai cumpărat ceva în această privință?
M - Datorită faptului că nu am o iubită(dragoste) nu am cumpărat nimic.
J-Acum, pentru viitor, când va fi ...
M -Nu este nimic, că nu este ..
J - Nu? Pe 14 februarie, o persoană se poate simți singură.
M - De ce oamenii se simt singuri? O persoană nu este singură. Persoana are prieteni și familie. Dar, desigur, relația dintre bărbat și femeie este diferită. Și atunci când există o poziție de egalitate cu toate aceste relații - este foarte bine.
J- În consecință, și am întrebat ce este dragostea?
M Ce este iubirea? Nu știu nu știu în întregime problema, ce ai în minte?
J De exemplu, dragostea mamei este divină.
M Este diferită pentru persoane diferite. Iubirea dintre mamă și copil, eu nu o numesc dragoste(cuvânt azer, sevgi-dragoste). Dragostea dintre un bărbat și o femeie se schimbă în timp. Pentru mine, dragostea durează aproximativ un an, iar apoi este altceva.
J Respect?
M Aceasta este o temă filosofică, diferită la persoane diferite ..))
J: Când avem mai mult timp vom vorbi despre filozofie. Hai să vorbim despre "Crimeanul". Un alt Murat Yildirim.
M: Da. Filmul vorbește despre lupta din al doilea război mondial, azero - crimeenilor, cazacilor şi ruşilor împotriva germanilor. În primul rând lupt ca un soldat rus, apoi un prizonier capturat, se repoziționează în război ca un soldat german. Filmul se bazează pe cartea lui Cengiz Dagci, de fapt, este o poveste adevărată.
J În film vorbești germana?
M: M-am pregătit pentru asta.
J Înainte ai știut germană?
M-Nu, nu știam înainte. Chiar a vorbi în glumă. Limba mea guturală nu a permis. Dar dacă o persoană dorește, nimic nu este imposibil. Muncă, muncă. Zi și noapte am muncit. Mulțumesc Baki Davrak, care este un actor foarte bun, Gestapo-ului, locotenent, m-a ajutat foarte mult.Apoi am primit ajutor de la Selma. Selma a crescut și a studiat în Germania, știe foarte bine limba germană. Ea m-a ajutat foarte mult, îi mulţumesc.
J -Ești mai slab?
M La acea vreme nu mâncam zahăr și carbohidrați. Nu a fost o dietă, pentru mine a fost un mod sănătos de a mânca .. L -am îmbinat cu sport.
J Ce? Box?
M -Thai Box. Am un antrenor ...
J- Am făcut şi eu. Vrei o luptă?))
M Când ajungi în Istanbul îţi voi prezenta profesorul meu, să faceţi o lecție.
J Ți- e frică?
M-Un pic speriat!))
J-Eşti bătut în film?
M-Decât rupt rău.))) Baki este o persoană cu adevărat politicoasă. În scenele cu lupte e un pic enervant. Apoi regizorul i-a spus şi el s- a calmat un pic. De asemenea, el a intrat doar în rol. Chiar și la 1-2 scenă de luptă din film a crescut. Bine jucat. Ei bine, s-au oprit.
J: Murat te voi întreba ceva ca şi femeie, așa cum ne plac bărbaţii moderni, dar eu cred că bărbatul ar trebui să poată bate cu pumnul în masă, și să –şi ţină cuvântul.
(Murat a lovit masa.)
J :Bun final))))))
J Este din familia?
M :Dacă sunt ?
J Cred că da.
M - Pumnul în masă vine cu personajul. Nu o fi o astfel de zi, o altă zi. Este necesar să-şi țină cuvântul cineva. Dacă aveți de gând să fiţi aşa ca this- aceasta este bravadă. În plus, se aduce modernitatea în sine. Sunt împotriva violenței. Nu este permis bărbaţilor în special ... Despre femei nu spun nimic ... Oamenii ar trebui să fie în măsură să –şi păstreze cuvântul. Dacă ești adevărat, de această dată greșelile altora ies la iveală. În cazul meu.
J : Specificat. Din moment ce cuvintele dor nu mai rănii.
M Dacă limba minte, cazul va dezvălui adevărul. Importantă este acțiunea, nu vorba. Prin urmare, nu ai nevoie să te uiţi la cuvinte, doar la acțiunile omului.
J Ne uitam la acțiunile tale și au fost binevenite. Sunt sigură că sunt diferite și învețe roluri diferite. Ai jucat într-un film înainte de a veni în Azerbaidjan, vei veni aici?
M Voi veni aici. Există o nouă comedie romantică "KKK" (nota: o traducere directă a lui "Vorbește la fel de mult ca soțul tău") Mulţumesc Cinema 28 că face posibilă venirea mea cu filmul. Am venit în Baku pentru prima dată.
J: Îți place?
M - Foarte mult, foarte mult crede-mă. Iluminatul de noapte este încă și mai pronunțat. M-am simţit ca mergând pe jos în jurul Parisului .. mă simt mândru.
J: Ce vrei să spui în final?
M: Vă mulțumesc pentru invitație. Pentru posibilitatea de a deveni cunoscut mai bine. Cu voia lui Dumnezeu, voi reveni cu al doilea film în viitorul apropiat. De acum, voi veni de multe ori în Baku.
J: Te așteptăm chiar mai mult într-un un film despre dragoste.
M: Acest film poate părea ca un film de război, dar, de fapt, este un film despre dragoste. Filmul este despre un bărbat. Vorbind despre război, el arată cum este fără sens războiul și cât de importantă dragostea este pentru un bărbat. Foarte curând veți vedea pentru voi. Doamna Selma și Baki au jucat foarte bine rolurile lor. Ea nu a putut veni din cauza unor cazuri. Ea are un serial. Baki este în Germania, a avut, de asemenea, un program şi nu a putut să plece. Regizorul nostru, domnul Burak și operatorul Feza Çaldıran au făcut treabă foarte bună. Crede-mă, veți vedea imagini care sunt văzute în filmele de la Hollywood. Au făcut o treabă foarte bună. Sper că Azerbaidjan va vedea, de asemenea, filmul cu dragoste. Cred că vă va place, pentru că pentru mine este un film pe care eu îl susţin. În plus, acest film prezintă o porțiune de viață și istoria poporului de aici. Nu vedeți acest film doar ca un film militar. Se vorbește despre importanța iubirii pentru un om în timpul războiului.”

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Feb 22, 2015 4:21 pm 
Neconectat

elena58 scrie:
Buna ziua,
Kirimli, va participa la festivalul de fim din Los Angeles

Imagine

Mult succes, Murat Yildirim!!!

Buna seara,
aduc o completare referitoare la data la care va avea loc Festivalul de film de la Los Angeles: June 10, 2015 to June 18, 2015.

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Mar 01, 2015 11:43 am 
Neconectat

Buna ziua,
un gand bun si o primavara frumoasa tuturor

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Mar 09, 2015 5:54 pm 
Neconectat

Buna seara,
am gasit un link unde vom putea viziona Kirimli (prima parte), maine pe 10.03.2015 la televiziunea araba, pe canalul MBC1
la ora 8,30.
http://www.elahmad.com/tv/mbc.php

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Mar 10, 2015 5:26 pm 
Neconectat

Buna seara, pentru a va reaminti ca in seara aceasta putem viziona filmul Kirimli, aduc urmatoarea stire aparuta la greci:La ora 20:30 (în: Atena - Istanbul - Cairo - Beirut - Minsk)
Kırımlı... pe MBC!!!
http://www.Elahmad.com/TV/MBC.php

Sus 
 Mesaj Scris: Mie Mar 11, 2015 6:39 pm 
Neconectat

Buna seara, prima parte a filmului Kirimli, ce a fost aseara difuzat pe canalul MBC1, se poate viziona si pe dailymotion:
http://www.dailymotion.com/video/x2j6r2o_%D9%81%D9%84%D9%85-%D8%A7%D9%84%D9%82%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%84%D8%AD%D8%B2%D9%8A%D9%86-%D8%A7%D9%84%D8%AC%D8%B2%D8%A1-%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%AF%D8%A8%D9%84%D8%AC-%D9%84%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D9%8A%D8%A9-hd-720_shortfilms

Sus 
 Mesaj Scris: Mie Mar 11, 2015 6:49 pm 
Neconectat

Si decat sa pun pozele acelea in care Murat e batut si plin de sange , prefer sa postez un locotenent frumos:

Imagine

Uratenia si duritatea razboiului este prezentata cu destula insistenta in film....

Sus 
 Mesaj Scris: Mie Mar 11, 2015 7:17 pm 
Neconectat

Merhaba,
si eu prefer sa postez un locotenent, frumos, pe cale sa se indragosteascaImagineImagineImagine

Imagine

Si o stire calduta...pe 17 martie va fi difuzata partea a doua a filmului, pe acelasi canal MBC1.

Sus 
 Mesaj Scris: Joi Mar 12, 2015 4:58 pm 
Neconectat

KIRIMLI si [e Youtube, prima parte, dublat in araba...

https://www.youtube.com/watch?v=4BRUttm6qFw

Sus 
 Mesaj Scris: Vin Mar 13, 2015 1:56 pm 
Neconectat

Merhaba!
Locotenentul nostru subtirel si frumuselImagineImagineImagine

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Mar 16, 2015 8:19 am 
Neconectat

Buna dimineata,
Aseara la Istanbul - Murat cu masina, probabil a condus-o pe d-na Nineli la hotel fiindca poza a fost postata chiar de ea
(From Mrs Nineli 's Instagram)

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Mar 23, 2015 8:10 pm 
Neconectat

Locotenentul in plina actiune :roll: :roll: :roll:

Imagine

Sus 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  

Pagina 4 din 7 [ 140 mesaje ] Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Prima pagină » Forumuri Telenovele Online » Kirimli