Înregistrare    Autentificare    Forum    Căutare    FAQ
Medicland

Pagina 2 din 3 [ 60 mesaje ] Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Suleyman Magnificul
 Mesaj Scris: Lun Mar 30, 2015 6:07 pm 
Neconectat

Buna seara, sultana Hurrem si Murat Yildirim...de-acum pana in septembrie are presa subiecte de dezbatut...

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Apr 04, 2015 4:02 pm 
Neconectat

Buna seara!

Un interviu acordat ziarului Libertatea, de catre Halit Ergenc

INTERVIU EXCLUSIV | Halit Ergenc, cel mai îndrăgit actor turc al momentului: «Suleyman mă va urmări multă vreme»

Dacă în anii 1500 Suleyman cucerea Europa, din 2012 a luat în stăpânire micul ecran. Depăşind în audienţă unele din cele mai tari filme şi emisiuni şi lăsându-se învins numai de sportul-rege, fotbalul, serialul-fenomen l-a făcut celebru şi îndrăgit peste poate pe protagonistul rolului principal, Halit Ergenc. Ce planuri are actorul de 44 de ani în continuare? Aflaţi din interviul exclusiv acordat ziarului Libertatea.

Libertatea: Ţi-ai luat adio de la “Suleyman” şi în curând ne vom lua şi noi... A fost tristă despărţirea?

Halit Ergenc: Un proiect nu poate continua la infinit, dar e adevărat că m-am despărţit cu greu de acest rol impresionant. Suleyman a devenit parte din mine. Am dat tot ce am avut mai bun, la fel ca toată echipa. O energie incredibilă ne-a unit în timpul filmărilor.
Ce ne pregăteşti în continuare?

Deocamdată, îmi dedic timpul soţiei şi copilului meu. Vreau să recuperez, pentru că au fost săptămâni întregi în care am avut senzaţia că nu am apucat să mă bucur de ei. Însă vor veni şi alte filmări, cu siguranţă!
“Suleyman” a avut un succes incredibil. Crezi că-i vei putea depăşi popularitatea cu un nou rol?

Într-adevăr, lumea mă asociază acum cu Suleyman Magnificul, acesta e un feedback extraordinar, înseamnă că am convins cu acest rol nu numai în Turcia, ci şi în afara ei. Mi-aş dori să nu rămân ancorat aici, dar cred că Suleyman mă va urmări multă vreme de aici încolo... Mă bucur enorm că acest serial a trezit pofta oamenilor de a citi, de a afla mai multe despre istoria lor.
Cum s-a petrecut despărţirea de echipă?

Între noi s-au legat nişte prietenii durabile, ne vedem şi acum, chiar dacă am terminat lucrul la “Suleyman Magnificul”. La sfârşitul filmărilor, am petrecut cu toată echipa şi am făcut cu toţi actorii un selfie, care a circulat o vreme pe internet.

Care au fost cele mai frumoase momente petrecute pe platou? Dar cele mai neplăcute?

Au fost extraordinar de multe momente frumoase, chiar şi cele mai dificile filmări au avut în ele o energie deosebită. Îmi aduc aminte cu plăcere cum am învăţat matrak (n.r. - un sport din perioada otomană) sau momentul în care am văzut costumele pe care urma să le îmbrăcăm în serial. A fost fabulos! Neplăcut pot spune că a fost când ne-a prins o ploaie torenţială în timp ce filmam o scenă de luptă. Simţeam că se lipesc toate hainele de mine, eram plin de praf, aş fi dat orice pentru o baie în momentul ăla!
Spuneai anul trecut că vrei un frate sau o soră pentru Ali, fiul tău...

Da, eu şi Berguzar vrem ca Ali să aibă un frăţior sau o surioară. Aşteptăm acel moment... Ni-l dorim.

Vrea să vină în România!
Libertatea: Pe când în România? Era vorba, la un moment dat, să ne vizitezi, dar s-a anulat călătoria...

Halit Ergenc: Voi veni în România, nu ştiu însă exact perioada... Am în plan o astfel de călătorie. Un prieten foarte bun, care a fost de curând în ţara voastră, mi-a recomandat o vacanţă în Delta Dunării şi în nordul Moldovei...

Despre femeile din România ce ai auzit?

Româncelor li s-a dus vestea că sunt foarte frumoase! Şi eu sunt de acord cu asta!
Ce nume celebre te duc imediat cu gândul la ţara noastră?

Hagi şi Nadia! Acestea sunt numele mari care îmi vin acum în minte.

Sus 
 Mesaj Scris: Vin Apr 10, 2015 5:45 pm 
Neconectat

Suleyman, sultanul, se arata prietenos cu Kadinele frumoase :lol: :lol: :lol:

Imagine

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Apr 18, 2015 2:14 pm 
Neconectat

BUNA ZIUA!

Daca am criticat-o pe Ezgi Mola sa nu-mi scape nici Meryem, care este o mare admiratoare a imprejurimilor oraselor :lol: :lol: :lol: si la Istanbul mi-l plimba pe Suleyman dornica sa cunoasca imprejurimile orasului pana cand a pus piciorul in prag Berguzar...

Imagine

si foarte lipicioasa si duioasa :lol: :lol: :lol:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Apr 19, 2015 5:46 pm 
Neconectat

Buna seara!

Sultanul cu copilul sau, Ali...

Imagine

e frumos ca mama lui, Berguzar Korel.

Sus 
 Mesaj Scris: Joi Apr 23, 2015 6:14 pm 
Neconectat

Buna seara!

Halit Ergenc...numai barba de sultan i-a mai ramas :lol: :lol: :lol:

Imagine

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Vin Apr 24, 2015 6:27 pm 
Neconectat

Buna seara!

Fostele sultane sunt prietene, de fapt....

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Vin Apr 24, 2015 7:08 pm 
Neconectat

Buna seara!

Am gasit o poza de pe 10 februarie, ziua de nastere a fetitei lui Meryem, cu gandurile ei de mamica scrise alaturi:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Apr 26, 2015 2:35 pm 
Neconectat

Buna ziua!

Cele trei sultane care s-au urat de moarte in serial si in realitate prietene foarte bune:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mie Apr 29, 2015 5:41 pm 
Neconectat

Buna seara!

Sultane pe alese :lol: :lol: :lol:
Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Mai 03, 2015 1:25 pm 
Neconectat

Buna ziua,
dupa atatea sultane sa ne amintim si de Sumbul, mana dreapta a lui Hurrem, de fapt unealta cu care si-a dus la indeplinire toate marsaviile ei...

Imagine

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Mai 09, 2015 5:16 pm 
Neconectat

Buna ziua!

Imagine

Parerea mea este ca Meryem formeaza un cuplu (pe ecran) mult mai potrivit cu Halit Ergenc decat cu Murat!!!

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Mai 16, 2015 1:26 pm 
Neconectat

Buna ziua!

Chiar si Hurrem era la picioarele maritului sultan Suleyman :lol: :lol:
Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Vin Mai 22, 2015 7:01 am 
Neconectat

Buna ziua!

Sumbul o "prelucreaza" pe Mirihmah, dupa ce Hurrem i-a parasit:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Mai 24, 2015 4:53 pm 
Neconectat

Buna seara!
Am gasit un articol care m-a impresionat. In timp ce se difuza Suleyman Manificul lin Turcia, un turc de 47 de ani pe nume Hasan Kos care nu poate face diferența între realitate și ficțiune, acest fapt l-a determinat să îl acționeze în judecată pe Suleyman Magnificul, pe Hurrem, dar și pe Rustem Pasa, pentru uciderea prințului Mustafa.

“Am văzut că sultanul Suleyman a ordonat uciderea fiului său , Mustafa, și am decis să mă adresez tribunalului pentru a-i face dreptate regretatului prinț. Vreau să i se ia tronul lui Suleyman. Ce am văzut la televizor m-a tulburat peste măsură”, a declarat Hasan Kos.

SULEYMAN MAGNIFICUL: Turcul a văzut drama în episodul 123 al serialului, iar scena asasinarii prințului l-a impresionat peste măsură.
Episodul respectiv, a făcut audiente record, și presa turcă scrie că a doua zi sute de turci au luat cu asalt mormântul de la Bursa al adevăratului prinț Mustafa pentru a-i aduce o floare.

Potrivit istoriei, sultanul Suleyman a luat decizia de a-și asasina fiul cel mare, împins de intrigile urzite de frumoasa Hurrem și aliatul ei, Rustem Pasa, care doreau să îl impună ca succesor pe unul dintre fiii sultanei. Convins că Mustafa avea de gând să îl omoare, Suleyman a hotărât să își elimine propriul copil, spre nemulțumirea armatei și a otomanilor de rând, care vedeau în Mustafa drept un demn urmaș al tatălui său,

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Mai 25, 2015 1:48 pm 
Neconectat

BUNA ZIUA!
Stirea zilei ;) frumoasa de Meryem, dupa "n" sticle de vodca, intr-un bar in Serbia a intrat in coma alcoolica si a fost dusa la spital!!!

http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/papa ... 082872.asp

Bietul Murat cand o auzi :shock: ca tocmai se zvonise ca vor juca impreuna, eu zic ca renunta ca el de betive e satul ;) de-abia a scapat de VIPA :lol: :lol:

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Mai 25, 2015 2:10 pm 
Neconectat

Dar Ozan Guven este tocmai maleficul pasa Rustem si erau impreuna chiar de la inceputul anului:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Mai 31, 2015 2:17 pm 
Neconectat

Buna ziua!

Am pus niste poze, ieri, pe alta pagina decat asta care le este destinata (n-o sa se mai intample!!!):

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Iun 01, 2015 6:44 am 
Neconectat

Buna dimineata!

Sultanele in alte "tinute" decat am fost obisnuiti a le vedea :) probabil la petrecerea de final sau la promovarea serialului :?

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mie Iun 03, 2015 7:01 pm 
Neconectat

lucica scrie:
Buna dimineata!

Sultanele in alte "tinute" decat am fost obisnuiti a le vedea :) probabil la petrecerea de final sau la promovarea serialului :?

Imagine

Buna seara!

Sultanele s-au intalnit de curand la nunta lui Derinc Aksoy, fiica producatorului si regizorului Fatih Aksoy unde a participat si Suleyman, dar de data aceasta cu "sultana" lui oficiala:

Imagine

Sus 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  

Pagina 2 din 3 [ 60 mesaje ] Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul