Autentificare    Forum    Căutare    FAQ
Medicland

Prima pagină » Forumuri Telenovele Online » Yaman

Pagina 4 din 5 [ 89 mesaje ] Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Yaman - comentarii
 Mesaj Scris: Mar Iun 09, 2015 6:55 pm 
Neconectat

Medcezir la final!

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Vin Iun 12, 2015 2:05 pm 
Neconectat

Buna ziua!

Multe poze apar acum la final de serial:

Imagine

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Iun 14, 2015 2:12 pm 
Neconectat

Buna ziua!

Catagay la petrecerea de final, Medcezir (Yaman):

Imagine

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mie Iun 17, 2015 6:05 pm 
Neconectat

Buna seara!

Preferatul meu cu fani:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Iun 23, 2015 5:26 pm 
Neconectat

Buna seara!

Un clip de la finalul serialului

https://www.youtube.com/watch?v=26_xHhM45GM

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Iun 28, 2015 8:03 am 
Neconectat

Buna ziua, Catagay Ulusoy, a plecat in vacanta:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Iul 04, 2015 1:50 pm 
Neconectat

Buna ziua, Catagay Ulusoy cu prietenii la plimbare prin padure...

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Iul 06, 2015 5:41 pm 
Neconectat

Buna ziua!

Catagay Ulusoy se pregateste pentru un nou film:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Iul 12, 2015 2:27 pm 
Neconectat

Cateva cuvinte si despre rivalul lui Yaman. Orkun Civanoglu...
Cine este ORKUN? Considerat personaj negativ, gelos si plin de contradictii fiul unei familii bogate este cel care i-a fost iubit MIREI.
In realitate cel care ii da viata personajului este total diferit. Un barbat cu multe calitati ambitios elegant si hotarat.
ORKUN CIVANOGLU acest personaj a fost scris bine iar actorului i-a placut sa intre in pielea personajului. Si cand te gandesti ca METIN AKDULGER nu intentiona sa devina actor.
METIN AKDULGER s-a nascut la 1 ianuarie 1988 la BURSA. A absolvit sectia de RELATII INTERNATIONALE a UNIVERSITATII KOC.
A vrut sa afle cum functioneaza lumea. Vreun an si jumatate a jucat fotbal profesionist. In copilarie a fost un copil retras si melancolic dar nu considera asta un lucru rau.
Petrecea cate sapte ore in camera sa si nu se plictisea. Mama sa se pricepe la desenat iar tatal sau in masura timpului liber gaseste vreme pentru indeletniciri artistice.

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Iul 14, 2015 4:19 pm 
Neconectat

Buna ziua!
Traducerea interviului, dat de Catagay Ulusoy postului Astana Tv:

Partea1
R: Vorbeste putin despre tine.
CU: M-am nascut in istanbul in 1990. Ca si orice copil m-am distrat mult, am fost hiperactiv, obraznic, aveam multa energie si dupa un timp vecinii incepeau sa se planga de mine. Dupa o vreme am inceput sa fac inot si sport pentru a-mi consuma aceasta energie. Seara mergeam la cursuri de chitara si desen. Mereu faceam cate ceva.
R:Cu cine te asemeni la caracter si fizic?
CU: Fizic seaman cu tata, la caracter cu mama.
R:Care a fost actorul tau preferat cand erai copil.
CU: In perioada adolescentei a fost Deli Yurek si apoi Kenan Imirzalioglu. Il privesc cu admiratie, este acum favoritul meu.
R: Cum ai inceput sa joci?
CU: In 2009 cand a inceput sa se faca reclama concursului “Cel mai bun model al Turciei”, l-am vazut dar nu i-am dat atentie. Nu avem in plan sa devin model, jucam baschet si era un inceput frumos pentru o cariera, eram bun, am facut si bani. Dupa reclama prietenii mi-au spus “ce iti lipseste fata de ceilalti” si am spus “ nu frate, nu am nici o legatura cu asta” Dupa asta intr-un fel totusi am luat o decizie si am facut ce trebuia sa fac. Am avut un prieten fotograf mi-a facut fotografii si m-am inscris alaturi de alte 2000 de persoane. Au fost alese cele mai bune100 de fotografii si a mea a fost printre ele. Apoi am fost chemat in fata juriului si ma gandeam ca poate ajung pe locul 4-5 din cauza varstei mele dar pana la urma eu am fost cel care a castigat. Rezultatele au fost facute publice intre orele 22.00-23.00 si in jur de 24.00 ne-am dus sa sarbatorim. In aceea noapte a venit si oferta de a juca in AFK, a fost foarte ciudat pentru ca s-a intamplat foarte rapid, intr-un timp foarte scurt totul a avansat rapid. Intr-o singura noapte viata mea s-a schimbat. Asa am inceput sa joc in AFK.
R: Ce ai simtit cand ai aparut pentru prima data in fata camerei?Ai fost emotionat?
CU: Chiar si acum sunt emotionat in fata camerei dar aceasta emotie este emotia specifica muncii noastre. Cand merg in fata camerei simt acesta emotie, este un luicru frumos. Cand am inceput a fost greu, nu imi puteam controla emotia. Acum am invatat sa o controlez, cu timpul am devenit mai profesionist, ma simt mai confortabil . Dar la inceput eram strain de domeniul actoriei si mi-a fost de mare ajutor suportul lui Hazal, Yusuf, Ceyda si a dnei Vahide, eram pentru prima data in fata unei camere, jucam pentru prima data intr-un serial, eram tanar si ei m-au sustinut mult si le sunt recunoscator pentru ca m-am adaptat si am trecut prin asta.
R: Ai dat viata personajului Emir. Cum a fost Emir?
CU: Ma bucur ca am avut rolul lui Emir care era un copil bogat, venea dintr-o lume bogata dar postura si gandirea lui erau foarte mature pentru varsta lui. Emir avea 20 de ani dar el actiona ca si cum ar fi avut 35. Emir mi-a dat asta, mi-a dat ceva maturitate din caracterul lui. Desigur dupa ce vreme de 2 ani joci un rol si vezi cum reactioneaza la diferite lucruri, vreau sa spun ca este un lucru frumos, am luat cate ceva de la el. Dar asta s-a intamplat si cu celelalte personaje interpretate dar locul lui Emir este diferit pentru ca este primul personaj pe care l-am interpretat si va avea mereu un loc special in viata mea. Toti ma stiu ca fiind prima data ca el.
R: Semeni cu Emir?
CU: Ca si caracter sunt, sunt la fel de drept, emotional si constiincios, am lucruri similare cu el.
R: Care este diferenta intre Emir din AFK si Emir din 'Emir'in Yolu" ?
CU; Sunt multe, daca ne uitam la Emir din 'Emir'in Yolu", el era un barbat care si-a pierdut sotia si a ridicat un zid intre el si familia lui, prieteni si oricine. Statea departe de casa lui, a devenit ca un vagabond, nu ii era frica de moarte, se implica in tot felul de lupte chiar daca nu avea nimic de a face cu ele si viata lui continua in acest mod, ca si cum atarna de o franghie.
R: Cum o descrii pe Hazal?
CU: Pe Hazal prima data am vazut-o in Ask-i Memnu, de acolo o stiam, adica de la tv. Apoi am aflat ca voi juca cu ea in serial. A fost ciudat stiind ca vei fi in acelasi loc alaturi de cineva pe care il stiai de la tv si ca vei lucra cu ea, vei intra intr-un maraton adica iti vei petrece mai mult timp acolo decat cu familia ta si vei invata cum sa faci lucrurile legate de personajul tau. Hazal este o persoana dulce, ea m-a suportat foarte mult si este prima mea partenera si locul ei va fi diferit. Ne mai intalnim inca, o apreciez, este o persoana care s-a afirmat in Turcia, are succes in munca ei si cred ca va avea si mai mult succes.
R: Cum a fost sa fii in acelasi proiect cu Vahide Gordum ?
CU: Cu dna Vahide nu am avut multe scene doar atunci cand Emir s-a mutat in blocul lor, nu am prea venit fata in fata pentru ca nu am avut multe lucruri in comun dar pe platou ne-am intalnit des. Doar un singur minut daca petreci cu ea cu siguranta inveti ceva si eu sunt o persoana care profita in a obtine informatii de la oameni, ii opresc si ii intreb “ cum se intampla asta, cum se face asta”. Ideile si gandurile oamenilor in care am incredere cum este Vahide care m-a ajutat mult in perioada de inceput.
R : Ceyda Ates ?
CU: Ceyda are foarte multa energie, cand ea vine pe platou acesta se umple de energie. Ea are o vorba buna pentru oricare este suparat, ea are o energie pozitiva. Am fost foarte norocosi sa jucam cu ea. Eram obositi suparati dar ea nu isi arata supararea. Suntem oameni este normal sa ne mai si suparam si asta se vede pe fata noastra. Ceyda nu este asa, ea isi face munca foarte frumos si profesional, are o vorba buna pentru toti, a fost placut sa lucram cu ea.
R: Ai avut vreun moment de neuitat legat de acest serial?
CU: Da am, nu stiu ce episod difuzati acum si nu as vrea sa spun inainte. A! se termina, incepe Emir’in Yolu! Asa, fostul logodnic Halil care a rapit-o pe Feriha a dus-o intr-o casa si m-a rapit apoi si pe mine. Nu pot uita, daca ma intrebati de ce nu este din cauza emotiilor. Era iarna si casa era undeva pe deal, nu stiu cate grade erau, era vant, ferestrele erau deschise si fara caldura in casa, aveam doar un tricou la fel ca si Hazal. Am filmat acolo 2 zile si am inghetat.
Eram pe jos legat si nu ma puteam misca. Niciodata nu voi uita asta. Cand ne mai intalnim mai vorbim cu colegii de zilele alea, asta este ceva ce nu pot uita.
R: Poti vorbi despre ce personaje ai mai interpretat?
CU:AFK a fost primul serial cu care am inceput. Dupa primul sezon, vara am jucat in Anadolu Kartallari, a fost un film cu piloti. In aceasta vara voi face un alt film. In Medcezir, pardon dupa ce AFK s-a terminat a inceput pentru o scurta perioada Emir”in Yolu dar nu il pot numi ca un proiect deci in total am avut 3 proiecte, 2 seriale si un film.
R: Poti vorbi de aceste caractere?
CU: Desigur. In film am avut rolul pilotului Ahmet Onur, copil ce provenea dintr-o familie normala. El a decis sa devina pilot, era visul lui din copilarie si pana la urma il realizeaza. Are probleme cu iubita si asa mai departe. Acum in serial il interpretez pe Yaman. Este o schimbare, adica el provine dintr-o familie saraca. Pot spune ca povestea lui Yaman a fost o poveste de succes, el a venit intr-un loc la care nu s-a gandit niciodata, a inceput sa faca muzica, sa invete sa cante la chitara pentru prietena lui ca un cadou pentru dragostea ei. Dupa asta el incepe sa scrie muzica, primeste oferte de la o companie de muzica.....
Partea 2

R: Care este parerea ta despre munca actorilor?
CU: Munca pe care o facem nu se sfarseste cand termini cu personajul interpretat ea continua cu un alt proiect si nu sunt fericit daca nu muncesc nimic. In primul rand prefer lucrurile care ma fac fericit moraliceste si abia apoi ma gandesc la partea materiala. Lucrurile care ma fac sa ma simt bine. In cariera mea cele 3 personaje ce le-am interpretat sunt diferite unul fata de altul si cel ce il voi avea in film va fi cu totul diferit. Va fi un punct de cotitura pentru mine, va fi o mare provocare, este o poveste care a fost tratata foarte putin, poate de vreo doua ori, vorbesc la nivel global, in Turcia nu a mai fost. Adica oricat de mult pot merge in acest moment nu pot prevedea unde pot merge. Sunt complet focusat pe munca mea, studiez ce primesc si le accept. Mi-am stabilit o tinta dar spre exemplu daca as fi fost intrebat inainte de a incepe aceasta munca ce vrei sa faci, care sunt planurile tale de viitor legate de cariera nu mi-ar fi trecut prin minte sa spun ca voi deveni actor de succes. Dar acum sunt dar tot nu pot prevedea ce voi face pentru ca in acest sector drumul iti este aratat ascultandu-ti inima si asa voi continua.
R: Ce faci in timpul liber?
CU: In timpul meu liber....de obicei nu prea am timp liber, avem un program foarte intens de lucru. Lucrez 5-6 zile pe saptamana. Am una doua zile libere si in acestea ma documentez in legatura cu noul proiect, iau lectii de cantat la toba. Voi fi baterist in noul film. Iau lectii de pian pentru a-mi imbunatati abilitatile dar poate mai tarziu voi avea nevoie si de asta. Fac sport sa-mi mentin forma. Desenez, simt ca sunt bun la asta, cam atat.
R: Care este mancarea preferata?
CU: Vinete umplute. Apropo sunt curios ei ce mancare au?
R:.Ce loc are sportul in viata ta?
CU: Da are, fac exercitii, vreau sa-mi pastrez forma si incerc sa pierd din greutat. Trebuie sa fiu asa pentru noul proiect. Pentru a ma conforma fac sport sa fiu in forma ceruta. Continui mereu sa fac exercitii.
R: Crezi in miracole in viata ta?
CU: De fapt cred in miracole, mi s-a intamplat ceva si vreau sa va spun. In 2009 in Hidirellez eram pe cale sa intru in competitia “Cel mai bun model”, era cu o noapte inainte si mama mi-a spus ca exista obiceiul sa scrii o dorinta pe un bilet si apoi sa o pui sub un copac inflorit. Mama a spus “Scrie fiule ceva ce iti doresti”, mi-a spus ca asta iti da energie buna si i-am spus ca bine. Am scris pe o hartie ca voi intra in competitie. A urmat etapa eliminatorie in care au ramas 20 care au intrat in finala. Pe hartie am scris ca vreau sa obtin un loc cat mai bun in competitie si ca vreau sa joc intr-un spectacol pe viitor. Am pus biletul sub un copac inflorit din gradina casei. In fine dupa asta am luat locul unu in competitie, am primit rolul in AFK. Apoi mama mea l-a gasit si mi l-a adus in sezonul 2 AFK, eu uitasem complet de el dupa doi ani. Ea mi l-a adus si m-a intrebat daca imi amintesc. L-am privit si m-am uitat in sus. Cam asa ceva mi s-a intamplat, in opinia mea a fost un miracol.
R: Ce fel de caracter ai?
CU: Sunt afectiv, o persoana constiincioasa, asa cred ca sunt. De obicei nu imi exteriorizez sentimentele. Este o necesitate in meseria noastra, trebuie sa avem ca un fel de cortina in fata. Facem o munca care este vizuala, aparem pe ecran. Daca esti cu moralul cazut asta iti poate afecta partenerul, nu trebuie sa afecteze asta activitatea ta. Asa ca de obicei nu imi exteriorizez sentimentele.
R-Ce inseamna faima pentru tine?
CU: Nimic.
R: Iti este frica de critica?
CU:Nu fie ca-i pozitiva fie ca-i negativa. Acord atentie criticii negative, sunt foarte atent la ea. De exemplu se scrie “aici nu a jucat bine, parul a fost asa si asa”, ma gandesc la astea. Sunt deschis la critica, in opinia mea dupa o vreme te face sa gasesti calea cea buna.
R: Daca nu ai fi fost actor ce profesie ai fi ales?
CU: Am jucat baschet 8 ani. Cand aveam 16-17 ani am dat lectii copiilor mai mici care faceau si ei baschet la noi in club. Probabil as fi continuat sa devin antrenor, cam la asa ceva ma gandeam pe atunci pentru ca imi place sa fiu in preajma copiilor si oamenilor. Faceam o munca buna si am avut rezultate bune, eram la fel de bucuros ca si ei cand castigau in cate un turneu. As fi fost antrenor.
R: Ai fost vreodata in Kazakstan?
Cu: Nu, niciodata. Dar mi-ar place. Cand eram la scoala primara au venit aici prieteni din tarile vecine in 23 aprilie, ziua suveranitatii si cea a copilului, au stat aici 2 zile. Am avut un prieten din Kazakstan, nu-i mai stiu numele dar am o poza cu el, poate ma gaseste acum este de aceiasi varsta cu mine. Eram tineri, aveam 8-9 ani.
R-Te-ai gandit sa-ti faci vacanta in Kazakstan?
CU: Pot sa iau in considerare asta de ce sa nu ma gandesc? Dar voi merge acolo, vreau sa il vizitez cat mai curand. Si noi suntem foarte asemanatori in ceea ce simtim. Intr-un fel suntem ca fratii.
R: Ce ai vrea cel mai mult sa vezi in Kazakstan?
CU: Desigur ca sunt foarte curios de televiziunea Astana.
R:Cine este presedintele Kazakstanului?
CU: Nursultan Nazarbayev.
R: Cunosti traditii si obiceiuri din Kazakstan?
cU: Desfacerea valului si betesar(obiceiuri de nunta). Pe astea le stiu.
R: Ai vrea sa primesti o oferta de munca din Kazakstan?
CU: Desigur. De ce nu? As analiza proiectul in mod proofesional, cine il face si daca mi se potriveste as lua o decizie. Mi-ar place.
R: Publicului din Kazakstan care te iubeste ce ai vrea sa-i transmiti.
CU: Limba noastra este diferita, cultura nostra este diferita si cu toate ca intre noi este distanta putem sa stabilim mici legaturi si daca putem face sa transmitem emotii placute, ce lucru fericit pentru noi si le multumesc pentru interesul acordat si le transmit sarutari si salutari de aici tuturor.

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Iul 19, 2015 5:41 pm 
Neconectat

Buna seara!

Fanele comenteaza pe fb ca nu-i vine bine noul look ;) ;) :? :?

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Iul 21, 2015 7:22 pm 
Neconectat

Buna seara!

Prima imagine cu Catagay din filmul pe care il va face in vara aceasta:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Iul 26, 2015 6:05 pm 
Neconectat

Catagay Ulusoy surprins in trafic:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Aug 01, 2015 5:33 pm 
Neconectat

Buna ziua!

Catagay Ulusoy a inceput deja filmarile:

Imagine

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Aug 04, 2015 5:57 pm 
Neconectat

Buna seara!

Catagay Ulusoy cu partenera din noul film Delibal:

Imagine

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Aug 15, 2015 3:39 pm 
Neconectat

Sa mai trec si pe la casuta preferatului meu, chiar daca aduc o poza din filmul in care joaca acum, Delibal:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Aug 17, 2015 5:02 pm 
Neconectat

Exemplul Tubei a fost urmat si de alte colege de breasla...Şebnem Dönmez - Sude din Yaman s-a tuns donandu-si parul in scopuri caritabile.

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Joi Aug 20, 2015 4:09 pm 
Neconectat

Buna seara!

Noul look a lui Catagay Ulusoy:

Imagine

e simpatic, are o figura de razvratit :lol: :lol:

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Aug 25, 2015 5:19 pm 
Neconectat

Catagay Ulusoy... din ce in ce mai razvratit:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Sep 01, 2015 5:50 pm 
Neconectat

Buna seara!

Preferatul meu, chiar daca si-a schimbat look-ul se bucura de un mare succes la fete :lol: :lol:

Imagine

Sus 
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  

Pagina 4 din 5 [ 89 mesaje ] Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Prima pagină » Forumuri Telenovele Online » Yaman