Autentificare    Forum    Căutare    FAQ
Medicland

Prima pagină » Forumuri Telenovele Online » Puterea destinului

Pagina 3 din 4 [ 65 mesaje ] Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Autor Mesaj
 Mesaj Scris: Vin Mai 01, 2015 11:41 am 
Neconectat

Buna ziua,
un interviu foarte interesant, dat de Mehmet Akif Alakurt unui canal TV din Turcia, despre ce se intampla in regiunea Mardin din estul Turciei, in zilele noastre:

R:In secolul 21 asta se intampla in Turcia dragi telespectatori. Din pacate feudalismul care a fost abandonat astazi in tarile civilizate este inca in viata in Turcia. Situatia este atat de rea si de ciudata incat a devenit subiect pentru seriale si emisiuni TV. Acesta este motivul pentru care se inregistreaza rating asa de ridicat pentru ele. Unul dintre ele este si Sila si Mehmet Akif Alakurt care interpreteaza rolul lui "Boran Aga" se afla azi aici, bine ati venit.
MAA: Multumesc
R: Daca nu gresesc ati locuit in Mardin pe perioada celor doi ani in care s-a filmat Sila.
MAA: Da.
R: Ce ati observat, cum dainuie aceasta cultura a violentei in sufletul oamenilor.
MAA: In primul rand asta se transmite de la tata la fiu incepand de la varsta de 3 ani. Cum noi cultivam in inima lor dragoste, ei incearca sa le injecteze in vene violenta. Ei nu fac asta ca si alegere ci este reflectarea comportamentului adoptat.Si ca sa rezolve asta oamenii ar trebui ca prima data sa isi da seama de asta. Fiecare face greseli, fiecare poate avea o problema in comportamentul lui dar daca nu esti constient de asta o duci ca pe un steag si se continua asa. Asta se intampla in locurile in care nu exista dragoste pentru ca altfel nimeni nu ar pune pistolul la capul cuiva. O persoana sanatoasa nu poate face asa ceva.
R: Cand ma uit as crede ca si nivelul de educatie ar conta dar sunt si oameni foarte educati care iubesc armele.
MAA: Da.
R: Pentru ca oamenii din acea regiune nu pot fi fara arma. Este acceptata ca facand parte din om.
MAA: Da sunt deacord. Este legata de lucrul asta. Am stat in est 2 ani. In acesti doi ani nu te-ai putut ingriji doar de tine. Te confrunti cu arme si masini si nici un fel de activitate sociala, am vazut doar o satra in care se jucau copiii.
R Sunt trimis acolo pedagogi si psihiatrii.
MAA: Da este un lucru necesar inainte sa se intample ceva rau, in special in sud-est. Nu spun est spun sud-est pentru ca este un loc foarte diferit.
R: Un loc foarte problematic, rata natalitatii este in crestere, creste si somajul si guvernul da inapoi.
MAA: Guvernul i-a lasat singuri.
R: Poate ca deranjeaza pe unii dar guvernul vede acest loc ca pe unul in care traiesc oameni de mana a doua.
MAA:Absolut.
R: Imi amintesc ca in ani 70 eram in orasul Hakkari ca si jurnalist si cu ocazia unei cine eram la masa cu mai multi birocrati ce erau trimisi de guvern acolo. Ascultandu-i mi-am dat seama ca ei se simt pedepsiti prin faptul ca au fost trimisi acolo ca au facut lucruri rele cat timp au lucrat in vest. Parca nu eram intr-un oras din tara mea ci intr-o inchisoare in aer liber. In loc sa fie trimisi acolo oameni de calitate guvernul ii condamna pe acei oameni sa fie prizonierii violentei. Banii care se aduna de la noi se dau in mainile unor astfel de hoti care pe motiv ca fac investitii construiesc cladiri la care le spun fabrici dar care sunt goale si asa nu au fost create locuri de munca.
MAA: Este important pentru tara noastra ca cei care conduc sa fie constienti de greselile facute si cand isi dau seama de ele sa faca un pas inainte dar daca ignora sau respinge atunci situatia ramane aceiasi. In proiectul nostru "Sila", producatorul nostru Gül Oğuz a dorit foarte mult sa transmita un mesaj educativ pentru ca personajul ce l-am interpretat nu era adeptul impuscarii ba mai mult nu dorea sa poarte arama. Pentru noi a fost o victorie ca am putut creea un astfel de caracter care nu a ales violenta.
R: Ei spun ca trebuie sa aiba arme sa se apere de teroristi dar eu nu sunt deacord cu asta. Oamenii aceia poarta mereu arma, tatii au arme si copiii au arme. Eram in casa unui Aga in orasul Hakkari, ei au trecut cu vederea ca noi eram din vest si cum pe perete lucea o arma a luat-o sa traga. Aga a vrut sa ne testeze si a spus sa tragem in niste tinte alese de el ca doar asa poti fi considerat barbat. Cum eu tocmai imi facusem stagiul militar am nimerit tinta si Aga mi-a aratat mult mai mult respect. Asa vad ei lumea de afara. Ai avut vreo experianta ciudata in timpul filmarilor de acolo?
MAA: Desigur stim ca cineva si-a pierdut bratul. Brat pierdut intr-un accident de masina. Eu nu-mi pot imagina sa-mi pierd un deget, as fi distrus pentru ca este o parte din mine si o iubesc. Dar pe acela nu l-a afectat deloc, mie imi parea mai rau pentru el decat simtea el. Nu stiu de ce se intampla asta, nu sunt sigur daca asta face parte de propria acceptare poate acesta este miezul problemei. Omul care ucide 44 de persoane nu are respect pentru el si nu are nici o grija in ce priveste viitorul lui pentru ca nu a avut in jurul lui oameni pe care sa-i iubesca si in care sa creada. Daca ar fi avut oameni in care sa creada ca mama, tata, surori frati, daca ar dori sa faca lucruri pentru el pentru familia lui pentru tara lui, lucruri care sa-l lege de viata el nici macar nu s-ar putea gandi sa faca asa ceva.
R: Mi-au ramas in minte niste cuvinte ce le-am vazut scrise pe o cladire de pe o autostrada din Anatolia de est "Locurile in care nu te-ai dus nu sunt ale tale" .Multumesc
MAA:Multumesc

Sus 
 Mesaj Scris: Vin Mai 01, 2015 11:47 am 
Neconectat

Si acum un clip fain, pe o melodie vesela :) :) :)

https://www.youtube.com/watch?v=cdqmMlx09Pk

Sus 
 Mesaj Scris: Mar Mai 05, 2015 6:54 pm 
Neconectat

Buna seara!

Un clip reusit, cu eroii din Sila

https://www.youtube.com/watch?v=malMwEHlCQ4

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Mai 09, 2015 6:11 pm 
Neconectat

Buna seara!

Daca pana acum am postat mai mult despre Mehmet si Cansu, vreau sa va fac o surpriza si sa postez cateva randuri despre Bedar cea de zi cu zi :

In viata reala e complet diferita. Cum arata Bedar din "Puterea destinului" blonda, machiata si fara batic
E adevarat, cele mai iubite personaje din "Puterea Destinului" sunt Sila si Boran, dar nici cele secundare nu s-au lasat mai prejos si au reusit sa ii cucereasca pe telespectatori. Printre ele, simpatica Bedar.

In viata reala e complet diferita. Cum arata Bedar din Puterea destinului blonda, machiata si fara batic.

Imagine

Poarta costum traditional, are mai mereu batic pe cap si, cu toate ca nu are studii, reuseste sa le ofere copiilor ei cele mai intelepte sfaturi. De aceea, Bedar s-a transformat rapid intr-un personaj indragit de telespectatori, care vor sa stie cat mai multe despre cea care reuseste sa dea viata atat de bine acestui personaj.

Zeynep Eronat are 51 de ani si studii de spcialitate in domeniul artistic, absolvind Conservatorul din Ankara si terminand sectiunea de teatru cu rezultate foarte bune. A jucat mult timp pe scenele teatrelor din Turcia pana cand a patruns si in lumea televiziunii si a filmelor, unde a facut furori cu rolurile din "Sila" si mai ales cu cel din "Parmaklıklar Ardında".

Desi ne-am obisnuit sa o vedem imbracata in mod conservator si sa ii stim parul acoperit cu un batic, Zeynep este o doamna foarte cocheta si moderna. La 51 de ani are cont pe Instagram si posteaza imagini care o arata asa cum este ea in viata de zi cu zi.

Cu parul blond tuns pana la umeri si coafat atent, Eronat este total diferita de personajul caruia ii da viata in "Puterea Detsinului", asa cum veti vedea in imaginile de mai jos. Nu uitati sa ne spuneti in sectiunea de comentarii ce parere aveti despre felul in care arata cu adevarat:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Joi Mai 14, 2015 7:18 pm 
Neconectat

Buna seara!

Ce bebelus dulce!

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Mai 17, 2015 6:49 pm 
Neconectat

Buna seara!

Imagine

La Festivalul de la Cannes, pe covorul rosu :)

Sus 
 Mesaj Scris: Joi Mai 21, 2015 12:46 pm 
Neconectat

Hristos S-a inaltat!

Cansu Dere la Cannes

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Mai 24, 2015 12:03 pm 
Neconectat

Buna ziua!

Cansu Dere (Sila) si tatal ei, actorul Menderes Samancilar care a jucat si in ASI in rolul Haydar:

Imagine

Imagini din culise!

Sus 
 Mesaj Scris: Mie Mai 27, 2015 6:02 pm 
Neconectat

Buna seara!

Cihan si Boran, de fapt, sunt prieteni buni :lol: (din culise):

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mie Mai 27, 2015 6:09 pm 
Neconectat

Parintii Silei, pe numele lor adevarat : Zeynep Eronat si Menderes Samancilar

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Mai 31, 2015 7:09 pm 
Neconectat

Buna seara!

Si Puterea destinului se apropie de sfarsit... incepe vacanta si pentru actori :)
Printul desertului , tatic :)

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Iun 06, 2015 11:58 am 
Neconectat

Buna ziua!

Aga Boran cu familia!!!

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Joi Iun 11, 2015 4:28 pm 
Neconectat

Buna ziua!

Un clip fain cu Boran si Sila

https://www.youtube.com/watch?v=D40c686MNoY

si Cansu Dere, manechin:

https://www.youtube.com/watch?v=YXP4pLbMMi4

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Iun 13, 2015 12:00 pm 
Neconectat

Buna ziua!

Poza noua cu Mehmet Akif Alakurt:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Dum Iun 14, 2015 1:56 pm 
Neconectat

Un clip frumos cu Boran si Sila

https://www.youtube.com/watch?v=Gc_aX3E0joE

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Iun 20, 2015 10:01 am 
Neconectat

Buna ziua!

Imagine

În vârstă de 34 de ani, Cansu Dere este considerată una din cele mai frumoase actriţe din lume. A debutat în lumea televiziunii într-un mod curios, mai ales că era studentă la Facultatea de Arheologie când a fost aleasă la un casting pentru un rol într-un serial în 2004. Datorită frumuseţii şi talentului nativ, ea a fost contractată să-i dea viaţă Sîlei în serialul cu acelaşi nume în 2006, proiect la care a filmat până in 2008. Celebritatea i-a adus însă şi multe contracte avantajoase cu firme de renume, ea fiind la această oră imaginea L'Oreal şi Avon în Turcia.

Cansu Dere a cunoscut succesul cu serialul "Puterea destinului", însă confirmarea talentului i-a fost oferită după ce a început să fie curtată de câţi mai mulţi producători de filme şi seriale din Turcia. Cansu Dere vorbeşte fluent spaniola, engleza şi turca, e pasionată de muzica celor de la Depeche Mode, Pink Floyd, Serge Gainsbourg, Ray Charles, Bryan Ferry şi Leonard Cohen.

Printre cărţile ei preferate se număra cărţile lui OÄuz Atay, Irvin Yalom, "Pasareă pictată" (Jerzy Kosinski), dar şi "De veghe în lanul de secară" (J.D. Salinger).

Sus 
 Mesaj Scris: Lun Iun 22, 2015 5:19 pm 
Neconectat

Buna seara!

https://www.youtube.com/watch?v=KPas2f7Uvcw

Sus 
 Mesaj Scris: Sâm Iul 04, 2015 1:54 pm 
Neconectat

Buna ziua!

Cansu Dere s-ar parea ca are un nou proiect :o :o deocamdata nu-i stim numele :roll:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Vin Iul 10, 2015 7:38 pm 
Neconectat

Buna seara!

La sfarsit de serial va aduc un barbat sexy rau :lol: :lol:

Imagine

Sus 
 Mesaj Scris: Mie Iul 15, 2015 6:43 pm 
Neconectat

Buna seara!

Si ei au format un cuplu frumos :?